Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Anneler İçin En Şık Mutfak Önlükleri

Annelerimiz başımızın da mutfağımızın da baş tacı. Onlara değer hiçbir şey bulamadığımız bir gerçek. Ancak, yaklaşan anneler günü için ona güzel bir hediye almak da onu oldukça mutlu edecektir. Bu nedenle hediye aramalarına şimdiden başlamakta fayda var. Evimizin çiçekleri annelerimize evleri ile ilgili bir hediye alabilirsiniz.  İster güzel bir bornoz, isterseniz bir yatak örtüsü alın ama onun yüzünü gülümsetecek ufak bir hediye belki de uzun zamandır ihmal ettiğiniz anneniz için büyük bir mutluluk kaynağı olacak. Bu nedenle hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ufak tüyolar vereceğim.

Annenize hediye seçerken kendi kullanabileceklerinizden ziyade annenizin kullanabileceği şeyleri tercih etmeniz daha faydalı ve güzel olacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden hediye seçiminde annenizin neler sevdiğini, neleri kullanabileceğini iyi analiz etmeniz gerekebilir. Sizin anneniz bakımına düşkünse parfüm ya da başka bir kozmetik güzel bir hediye olacaktır. Ancak anneniz sadelikten yana, makyaj yapmayı fazla sevmiyorsa ona kıyafet de bakabilirsiniz. Ancak bu noktada da çoğu erkek hangi kıyafeti alması gerektiğine karar vermekte zorlanıyor. Hangi rengin, hangi modelin, hangi boyutlarını alamsı gerektiğini anlayamayan erkekler için kaçış noktalarında biri ev eşyaları oluyor. Dekoratif objeler ya da ev tekstili bu kaçışların en güzel örnekleri. Eğer siz de ne alacağınıza karar veremiyorsanız bu ürünlere göz atmanızda fayda var.

Benim bugün size sunduğum görselde ben bu mutfak önlüğünü tercih ettim.  Şıklığı ve zarifliğiyle yemeklerinden vaz geçemediğim anneme güzel bir hediye olacağını düşündüğüm bu mutfak önlüğü hem öğrenci olanlar için bütçelerine uygunken hem de yaratıcı ve tatlı bir hediye olabilir. Sıcacık ve en samimi gülüşleri annelerin yüzünde görebilmek için siz de bunun gibi bir hediye ile annenizi mutlu edebilir, bu anneler gününde ona sevginizi gösterebilirsiniz. Eğer annenizin yemeklerinden asla vaz geçemeyeceğinizi düşünüyorsanız onu da bu konu da desteklemeniz gerekir. Böyle bir hediye de bu küçük espri için oldukça güzel bir tercih olabilir. Size annelerinizle mutlu günler iyi seçimler yapmanızı dileriz. Onları mutlu etmeyi ihmal etmeyin.

Mutfak Önlüklerinde Kırmızının Enerjisi

Ev tekstili modelleri aleminde, mutfak üzerinden ve de renklerin büyüleyici atmosferinden ilerlemeye devam edeceğim. Ev tekstilinde renkler aslında her daim ana konumuzu oluşturuyor. Çünkü trendler ve de desenler her zaman renk odaklı olarak şekilleniyor ) Mutfak önlüğü dediğimiz şey de ev tekstili ürünlerinin en işlevsel parçalarından biri. Mutfak önlüğünün işlevleri nelerdir peki bundan bahsetmek istiyorum. Mutfak önlüğü hanımların mutfak işlerindeki baş yardımcısıdır aslında. Sıçrayan yağ ve yemek lekelerinin çıkması bir hayli zordur. Tüm bunları hanımlardan koruyan o meşhur kahraman ise mutfak önlüğüdür. Aynı zamanda mutfak önlüğü, mutfak dekorasyonunun da bir parçası olmalıdır. Gelişi güzel bir önlük yerine, renk ve desen olarak özenle seçilmiş olan bir önlük tercih etmenizi öneriyorum. Bu tarz bir önlük, ev tekstili ürünü olarak ev dekorasyonunuzun da tamamlayıcısı olacaktır

Gelelim ev tekstili aleminde, mutfak önlüğü konusundaki renksel trendlere. Size ilk olarak mevsimde gözde bir ton olduğundan mor rengini önermiş idim. Şimdiki tavsiyem ise, aşkın ve sevginin büyüleyici tonu olan kırmızı. Kırmızı aynı zamanda yemeğin rengidir. Restoranlarda çok sık kullanılan bir tondur. O nedenle, murfaköblüğü tercihlerinizde bu tona sıklıkla yer vermenizi öneriyoruz.

Gelelim ev tekstili ürünleri aleminde, kırmızıyı yad etmeye  En sıcak renk kırmızıdır. Kırmızı renk fiziksel anlamda hareketliliği, dinamizmi ve gençliği; duygusal anlamda ise mutluluğu, azim ve kararlılığı ifade eder. Bir nevi gücün ve azmin simgesidir. İnsanı harekete geçirir. Hareketliliğin ve azmin ihtiyaç duyulduğu yerlerde kırmızı kullanılması uygun olabilir. Çünkü kırmızı renk insana şevk, azim ve hareketlilik kazandırır. Bundan dolayı özellikle gençlere hitabeden ürünlerde kırmızı sıkça kullanılır. Kırmızının, özellikle yakın mesafelerden, fark edilmesi kolaydır. Bu nedenle, uyarı işaretlerinde genellikle kırmızı renk kullanılır. Fakat uzaklaştıkça kırmızının fark edilmesi zorlaşır. Bundan dolayı, uzak mesafelerden fark edilmesi istenen işaretler için mavi renk daha uygundur. Kırmızı ilk anda dikkat çekicidir, fakat uzun süre kırmızı ışığa maruz kalınırsa rahatsız ve tedirgin edici olmaya başlayabilir. İlk anda kendine çeken kırmızı, sonra kendinden uzaklaştırmaya başlayabilir

Mutfak Önlüğüne Mor Tonları Çok Yakışır 😉

Ev tekstili ürünlerinin evlerimizi şenlendiren güzel aleminden herkese merhabalar. Sonbaharın yüzünü iyiden iyiye göstermiş olduğu bir gün yaşamaktayız. Serinleyen hava, yağan yağmur, mevsimin tüm yüzünü gözler önüne sermekte. O nedenle bugün ev tekstili ürünlerinde mevsimsel trendler üzerinden ilerlemek istiyoruz. Malum ev tekstili dekorasyonu doğadan bağımsız değil. Hatta her fırsatta dekorasyonda doğa yansımalarına yer vermenizi öneriyorum. Çünkü güzel bir enerjiyi yakalamak ancak ve ancak bu şekilde mümkün olabiliyor. Eğer doğayı ve mevsim trendlerini hakkını verir şekilde takip ederseniz, ev tekstili ürünlerinde de olumlu enerjiyi yakalamış olacaksınız. Bu noktada dekorasyon trendlerini de çok yakından takip etmek ve de bu trendlere evinizin her alanında dokunmak oldukça önemli. Örneğin ev tekstili dediğimiz konu, mutfak önlüğünüz de dahil her alanı kaplıyor. Mutfak önlüğünün de dekorasyonu mu olurmuş demeyin, kendisi çok gözde bir ev tekstili ürünüdür. O nedenle, mutfak önlüğünüz dahi, mevsimin trend renkleri ile bezenmiş olmalı.

Peki mevsimin trend renkleri nelerdir, madem böyle diyorsun mutfak önlüğümüz ne renk olsun? Diye sorduğunuzu duyar gibiyim  Sizlere ev tekstili ürünlerinin en gözdelerinden olan mutfak önlüğü modellerinde mor ve de tonlarını tavsiye ediyorum. Mor çok olumlu ve de asil bir ton. Böyle olduğu gibi, sonbahar mevsiminde ev dekorasyonunda, özellikle de ev tekstili ürünlerine aşırı derecede yakışıyor. Şimdi gelin enerjisini hep birlikte inceleyelim

Mor, zenginliği, asalet, lüks ve ihtişamı çağrıştıran bir renktir. Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Hayal gücünü arttırarak şevk ve ilham verir. Konsantrasyonu arttırır. Mor rengi seven insanlar genellikle, ruhsal dünyası ön planda olan, ağır başlı ve asil ruhlu kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. Mor renk, vücuttaki hormonları ve salgı bezlerinin çalışmasını da etkilemektedir. Özellikle sara, menenjit gibi beyin hastalıklarında tedaviyi destekler. Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Ayrıca, kanı temizler ve akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur. Mor renk, kullanıldığı tona göre farklı etkiler gösterebilir. Morun açık tonları olan lavanta, leylak gibi renkler ilham verici etkileri için çalışma odalarında tercih edilebilir. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran mor, özellikle sanatçıların çalışma ortamları için uygun olabilir.

Mutfak Eldivenleriyle Kolaylaşan Günler

Anneleriniz hiç yemek yaparken incelediniz mi? O mutfakta saatler geçiriyorken neler yaptıklarını, nasıl akşam yarım saat belki bir saat sürecek olan akşam yemeği için bütün gün nasıl uğraştıklarını ve hiçbir karşılık beklemediklerini hiç etraflıca düşünmüş müydünüz? Eğer onları incelemeye başladıysanız ya da bir kere bile ne yaptıklarını göz gezdirdiyseniz görmüşsünüzdür yemek yapmanın aslında çok zor olduğunu. Bir gün biraz daha az meşgul olduğu halde annemi mutfakta izlemeye karar vermiştim. O andan itibaren mutfaktaki kaç tane işi aynı anda yapabildiğini yakalamaya çalışırken, gördüm ki bir anne olmadan bu işi öz veriyle yapabilmek gerçekten çok zor bir iş.

Bugün size bu küçük hikayeden bahsetmemin sebebi, annemin işini yaparken maruz kaldığı küçük bir kaza oldu. Kaynayan kazanlardan birini indirirken elini yakması ve acıyan o eliyle fırından sıcak aldığı tepsi aslında el havlusu olarak kullandığımız eşyalardan çok daha kullanışlı bir ürünü ona hediye etmeme sebep oldu. Bu ürünleri araştırırken de mutfaklarını onlar için daha kolay ve neşeli hale getiren bu ürünlere göz attığımda gördüğüm çok güzel ürünleri sizlerle paylaşmak istedim. Çok güzel mutfak önlükleri ve mutfak eldiveni çeşitleri olan ürünlerde size sunduğum ürün benim oldukça hoşuma gitti. Kırımızı beyaz tonlarıyla hem eğlenceli hem de yaratıcı olan bu tasarım aynı zamanda da şık ve zarif. Böyle kullanışlı ürünler hem maliyetindeki ucuzluk hem de kullanımındaki faydayla her kadının mutfağında bulunması gereken bir ürün. Ev tekstilinde oldukça ilerleyen günümüzde şıklık ve trendler önemliyken aynı zamanda kullanışlı olması da tüketicinin fırsatlarından biri. Siz de baharın son günlerinde, yaza girerken annenize ufak sürprizler yapıp onları büyük meşaketlerden kurtarmak istiyorsunuz bu size gösterdiğim örnekteki ürünlere benzer ürünlerle onları mutlu edebilirsiniz. Peki bu ürünlerden birini almaya karar verdiniz ancak ürünleri nerden alacağınızı bilmiyorsunuz? O halde internetteki ev tekstili üzerine olan sitelere göz atmanızı tavsiye ederim. Hem zamandan hem de nakitten tasarruf etmenizi sağlayacak olan bu sitelerde uyku seti, yatak örtüsü, banyo paspası gibi çok farklı ürünler bulabilirsiniz.

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi