Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Babaanne ve Anneanne Modelleri

Gençler kadar her ürünü kullanmayan babaannelerimiz için yepyeni modellerimiz bulunmakta. Yatakta kaymayan kol ve bacak kesimlerinde geniş kavisler ile kesimleri yapılan gecelik modelleri tam babaanneniz ve anneanneniz için uygun olacaktır. Bacak arasında pay adı verilen ek paylarla iki bacak boyu arası genişletilen bu modellerde gece boyunca zaten uyumakta zorlanan babaanne ve anneannelerimiz için güzel bir model. Bu payın kullanılması yatma esnasında sürekli dönen, hatta hiç uyumadan sabahlayan büyüklerimizin hareket etme yetilerinin kısıtlanmasını engellemek için uygulanmıştır. Onlar gençler kadar hızlı hareket ederek yürümelerini kontrol edemezler bu yüzden kıyafet konusunda olduğu kadar diğer bütün konularda da ayrıcalıklı olmak zorundadır.

Babaanne ve anneanne gecelik modelleri menopoz dönemini atlatmış olsa da terlemekten sıcaklanmaktan halen vücudunun etkilendiği bir süreci yaşamaktadır. Bu yüzden kısa kollu tercih edebildikleri gibi tam tersi kemiklerindeki eksikliklerden dolayı vücut ısının kaybı nedeni ile sürekli üşüdükleri için uzun kollu da tercih edebilirler. Onlar için önemli olan rahatlıktır. Yumuşacık tenlerini acıtmayacak kumaşlardan üretilmiş olmalarıdır. Bu yüzden penye takımları daha çok beğenerek isteyen büyüklerimiz penyenin yerini hiçbir şeyin tutmayacağınız düşünürler. İç kısmı pamuklu olan penye kumaşlar vücudu sıkmaz ve rahatsızlık vermez. Önden düğmeli olanlardan ziyade boyun kısmında hafifi iki veya üç ilikle kapanabilen düğmeli modelleri seçerler. Zaten parmakları artık eskisi kadar sıkı ve küçük ayrıntıları kavrayamadığı için hemen boyunlarından geçebilecek modelleri kullanmalıdırlar. Fermuar detayı olmayan, taşlı işlemeli olmayan modeller tam onların aradığı tarzı yansıtacaktır.

Pijamalı takımların yanında sadece tek parça olan elbise tarzı gecelik modelleri de rahat etmelerini sağlayacaktır. Giyilmesi daha kolay olan ve tek hareketle baştan geçirilerek giyilebilen bu modellerde kolları ve yakası detay taşımayan ürünler daha kullanışlı olacaktır. Renk olarak beyazdan ziyade daha düşük sıcaklıklarda yıkanabilecek renkleri seçerseniz yıkanmada sorun yaşamazsınız. Çünkü penyeler haliyle yüksek sıcaklıklarda çekebilir. Beyaz almadığınız ürünleriniz için renkli ayarında yıkandığında çekme riski olmayacaktır. Yaşlıları sevindirmek ve en iyi hediyeyi aramak yerine anlara işlerine yarayacak ürünler almak yerinde olacaktır.

Mevsimli ürünler olarak bilinen kadife ürünler yazın çok sıcaklar olmadığında ve kışın çok soğuklar olamadığında kolaylıkla kullanılabilecek ürünlerdir. Spor modeller içinde üretimi yapıldığında daha çok satışı artan bu ürünlerin gecelik piyasasında ayrı bir yeri vardır. Alt ve üst pijamalı takımlar olarak üretimi yapılan kadifeler yıllarca kullandığınızda sizi ilk günkü kadar rahat ettirecek ürünlerdir. Kendi arasında kalite kalite fark eden bu kumaş türü ince kaliteli kadife ile üretime sunulan ürünleri ile çok alınmaktadır. Zaten kalın kadife olanlarını aldığınızda sadece kışın kullanabilme imkanınız olacaktır. sıcağı içinde saklayabilen yapısı ile teninizde soğuktan eser kalmayacak.

Spor modellerde boyundan boğazlı olarak tasarlanan ürün bağcıklarla istenilen oranlara getirilerek kullanıma sunulmuştur. Gündüz bir tatil gününde bile rahatlıkla ev içinde giyebileceğiniz bu model de renkler kadife şıklığında kırmızı, siyah ve mor renkleri ile göz alıcı bir hal almaktadır. İnce pürüzsüz yapısı ve içten kaygan dokusu ile vücut ısısını dengeleyebilen bir yapıya sahiptir. Gecelik olarak tercih edeceğiniz kadife ise hiç düşünmeden karar verebilirsiniz. Kolları ve pijama paçaları lastiklerle büzülerek spor görünümde kullanışlı bir hava gösteren kadife ürünlerde aradığınız şıklığı da yakalamanız mümkün olacaktır. özelikle mürdüm rengi ile bu senen çok moda olan bu ürün üzerinde kapüşonlu seçeneği ile de beğenilmekte. Tek parça olarak kapüşonlu üst giyeceğini kullanmanız mümkün. Kotlarınız ile birlikte kullanmanız hoş olacaktır. Yatmak için tasarlanan bir ürün olmasına rağmen kullanım alnının fazlalığı hanımları daha çok mutlu edecektir. Hanımlar bir ürünü her şekilde kullanmayı bilirler.

Aslında sadece elbiseler için üretilen kadife kumaş artık gecelik seçenekleri arasında da kendini göstermekte. Özellikle kışın sıcak tutması sebebi ile seçilen kumaş türünde pijamalar yazın da serin tutma özellikleri ile beğenilmektedir. Çocuklarınız ve kendiniz için seçeceğiniz yüzlerce model ile birlikte görebileceğiniz kadife eşofman ve pijamaları aldığınızda başka hiçbir kumaş türüne bakmayacaksınız. Uyku esnasında yatarken kullanmanın dışında spor yaparken, yürüyüş yaparken, televizyon izlerken, arkadaşlarınızla kahve keyfi yaparken bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gecelik seçimi kullanım alanına ve giyilecek yere göre yapılması gereken bir seçimdir. Her yerde kullandığınız aynı modeli ya da aynı tarzı kullanma şansınız olmadığı için seçtiğiniz ürünün de kullanım yerine uygun olması gerekir. Bu durum hem sizin rahat olmanızı hem de istediğiniz gibi şık olmanızı sağlar. Gecelik modelleri hazırlanan yüzlerce model olması nedeni ile bu konuda yardımcı olabilir. Doğru ürünleri bulmak için artık kullanabileceğiniz daha fazla model, kumaş ve kalıp çeşidi bulunuyor. Bu da hem zevklerinize hem de beklentilerinize göre seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Bir gecelik seçerken kullanacağınız yeri göz önünde bulundurmuyorsanız rahat edemeyebilirsiniz.

Gecelik seçerken kullanacağınız mevsimleri de dikkate almanız gerekir. Örneğin yaz aylarında daha çok pamuklu kumaştan hazırlanan gecelik modelleri kullanılması gerekir. Terlemeyi önlemesi ve rahat olması nedeni ile diz boyu modeller bu anlamda çok kullanışlı olabilir. Geniş ve salaş yapıya sahip olan pamuklu gecelik tasarımları uykunuzun bölünmesini de engellemek için kullanışlı olabilir. Farklı renk ve desenlerin kullanıldığı pamuklu modeller aynı zamanda zevklerinize uygun seçimler de yapmanıza olanak sağlayacaktır. Eğer özel bir gece planlıyorsanız kullanacağınız tasarımın da özel olması gerekir. Bu durumda ise daha çok saten modelleri tercih edebilirsiniz. Saten tasarımlarda vücut şeklinize göre seçim yapmanız gerekir. Saten vücut hatlarını belirgin hale getireceği için kullanacağınız modelde vücut ölçülerinize dikkat etmenizde yarar var.

Saten modeller oldukça dikkatli seçilmesi gereken ürünlerdir. Basenleriniz genişse daha çok uzun modelleri kullanabilirsiniz. Bu modeller baseni gizlediği için sizi daha ince ve uzun gösterir. Ancak omuzlarınız genişse omuz detayı olan modelleri kullanabilirsiniz. Omuz detayında daha çok dantel ya da tül kısa kollar kullanılabiliyor. Şık bir detay olmasının yanı sıra omuzlarınızın da daha ince görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca omuzlarınız genişse kesim olarak da verev modellerden yararlanabilirsiniz. Göğüs kısmını daha küçük gösterebileceği verev ve geniş V kaya modeller çok kullanışlı olabilir. Kullanacağınız alana göre belirleyebileceğiniz gecelik modelleri aynı zamanda uygun fiyat aralıkları ile de her zaman bütçenize göre seçim yapmanızı sağlayacaktır.

Uzun Saten Gecelik

Uzun boylu olmanın verdiği avantajları kullanmak için bu seferde gecelik modelleri kreasyonlarından en göz alıcı parçaları seçebilirsiniz. Saten her zaman tercih edilen bir kumaş olduğundan uzun gecelik seçiminde de hemen akla ilk gelecek olan seçimdir. Dar kesimi ve dikişsiz yan bölümleri ile üzerinizde oldukça düzgün duracak olan model kırışmayan kumaşı ile de fark edilmektedir. Her yıl başka alternatif sunmadan bile satış rekorları kırabilecek olan bu üründen biri mutlaka sizin olmalı. 2016 yılına özel katalogları görmeden kendinize gecelik almamalısınız. Kataloglar içinde herkese hitap edebilecek birçok model yer almakta. Markaya güvenerek alacağınız her ürün için kataloglardan beğeneceğiniz bir seri numarası yer alacaktır. Bu numara ile inceleyerek geceliğinizi alabilirsiniz.

Gecelik modelleri içinde en çok tutulan model olarak uzun saten gecelikler gelmekte. Vücuduna güvenen bayanların kullandığı en cazibeli seçenek olarak beğenilen modellerde danteller, yırtmaçlar ve transparan özellikler yaratılmaktadır. Kısa modeller üzerinde de aynı özellikleri bulabileceğiniz halde uzun olan bu modeli seçmek sizin için avantajlı olacaktır. Kırmızıyı favori olarak gösteren üreticiler siyah rengin hiçbir renkle yarışmadığını bildikleri için diğer renkleri de sunarak değişiklik yaratmak istemektedirler. Fransız gipürleri ile birleştirilen model daha çok çeyizlik ürünler olarak piyasaya sunulmaktadır. Sadece iki parça olarak temel ürünleri sunarken son zamanlarda dörtlü ve altılı parça takımları ile de çeyizlerde kendini göstermektedir. Kullanımda daha çok alternatif sunabilen bu çok parçalı takımlarda şortlu ve pijamalı olarak farklı gecelik modelleri de sunulmaktadır.

Bayanlara kadınlıklarını baştan gösterebilen bu takımlar bütün cazibeli olacak taraflarını üzerlerine çekmelerini sağlayacaktır. Saten normalde yattığınız zaman yakan ve her döndüğünüzde kayacak bir yapıya sahiptir. Ancak kaliteli ürünleri aldığınızda ne kadar serin ve yumuşak bir dokuya sahip olduğunuzu göreceksiniz. Gerçek sateni hissetmek yumuşak bir pamuğa dokunmak kadar güzel olacaktır. Zaten fiyatından da anlayabileceğiniz bu farklılığı ucuz gördüğünüz ürünlere değişmemelisiniz. Her ürünün belirli olan bir fiyatı vardır. Bazı ürünler ucuz gibi dursa da mutlaka diğerlerinden farklıdır.

 

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi