Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Banyo Paspası Kullanımının Önemi

Ev tekstili yolculuğumuzda, yeni limanlara yelken açmaya tüm hızıyla devam edeceğiz. Malum ev tekstili dediğimiz olay, çok derin bir konsepti içeriyor. Bizim tekstil ürünlerimizden çok ta farklı görmüyorum ev tekstilini diyebilirim. Hem de bunu çok rahatlıkla derim  Bizi giydiren, vücudumuzu kaplayarak koruyan şeyler nasıl kıyafetler ise, evimizi giydirip, güzelleştiren de ev tekstili ürünlerinin ta  kendisidir. Ev tekstili ürünleri, tıpkı kıyafetlerimiz gibi bizleri koruyup kollamaktadır aslında. Banyo paspası olmadan yere basarak üşütmek gayet mümkündür. Özellikle yaz aylarında sıcaklardan dolayı, banyoda terlik kullanmayanların sayısı oldukça yüksek. Fakat eğer banyo paspasınız yoksa, bu şekilde hasta olmanız kuvvetle muhtemel!  Yaz da olsa, beton insanı üşütecek derecede etkilidir.

Ayaklarımız her daim çok sıcak tutmamız gereken vücudumuzun önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Böbreklere kadar sağlığı etkileyebiliyor. Dolayısı ile ayakları sıcak tutmanın bir yolu da,banyo paspası kullanmaktan geçiyor. Banyo paspası mutlaka bulundurmamız gereken ürünlerden. Ev tekstilinin de en temel parçalarından. Aslında önemi anlaşılmamış, yani henüz anlaşılmamış olan bir dekorasyon ürünüdür banyo paspası modelleri. Dekorasyon ürünü diyorum, çünkü banyo paspası ayrıca evimizi güzelleştirme özelliğine de sahip. Çünkü banyo paspasları çok güzel desenlere sahip.  Aynı oturma odasında, salonlarımızda kullanılan halılar kadar ihtişamlı.

Ayrıca banyonuza giren bir konuk, paspas göremeyince sizi yadırgayacaktır. Ne biçim ev bir paspası dahi yok lafları, siz duymasanız da kulaklarınızı çınlatacaktır. Her zaman belirttiğim gibi, banyolarımız evimizin çok önemli köşeleri ve de en yoğun uğrak yerleri. O nedenle banyo güzelliği, evin her köşesinin güzelliği kadar önemli. Banyoları güzelleştirmeye ayrıca bir özen gösterilmeli.  Sağlık açısından da çok önemli bir köşedir banyolar. O nedenle ayakları sıcak tutacak banyo paspası modellerini kullanmaya çok özen göstermeli. Dikkat edilecek husus ise, banyo paspası modellerinin, banyonun ortamı ile uyumlu olması. Banyo aksesuarlarının renk ahengini bozmayacak paspas modellerini tercih etmeye özen göstermeli  Banyo paspasınız, böylelikle evinize uyumlu olacak bir dekoratif aksesuar niteliğine bürünecektir. Evinize hem güzellik hem de sağlık getirecektir;)

Klozet Takımı Kullanmayan Kalmasın Hanımlar 😉

  Ev tekstili dünyasında çok fazla önemi anlaşılmamış olan klozet takımı modelleri önemini vurgulamaya devam edeceğim. Çünkü gerçekten evde güzel esintilerin nedenidir klozet takımları. Özellikle de banyo güzelliğine ayrı bir önem veriyorum ben. Banyolar evimizin çok değerli köşeleri.

Yani özetle temizlik hayatımızda çok özen gösterdiğimiz önemli bir ayrım noktasıdır. Ayrım noktası diyorum çünkü, temizlik derecelerine göre evleri, hatta insanları ayırırız. Çok temiz ve güzel bir ev ise hepimizde hayranlık uyandırır.

Annelerimiz, yani Türk anneleri gerçekten temiz ve de özenli kadınlar. Bir şeyi yaparken kırk defa yıkamadıklarında içleri asla rahat etmez. Ama maalesef annelerin bir kısmı ev dekorasyonunda bu denli özenli değil. Klozet takımına evlerinde hiç yer vermemiş olanları bile mevcut.Oysa ki klozet takımı çok güçlü bir dekoratif obje. Banyolardaki sıradan görünümleri taçlandıran bir detay olarak çıkıyor karşımıza. Klozet takımı olmayan bir banyo, son derece sıradan ve de özensiz duruyor. Banyolarımızda zaten genellikle bir paspas kullanıyoruz. Paspas yerine, klozet takımı almayı çok daha mantıklı bulanlardanım ben. Çünkü klozet takımları içerisinde paspas da bulunduruyor. Hem de tüm parçaları birbiri ile uyum içerisinde. Üstelik bir paspasa vereceğiniz para ile, rahatlıkla bir klozet takımı satın alabilirsiniz. Böylelikle de evinizi sıradanlıktan kurtarabilirsiniz. Banyolarınız hem temizlik, hem de cazibe merkezi haline gelebilir.

 

Ayrıca banyolarınıza yansıyacak olan bu güzellik konuklarınızın ilgisini de bir hayli yüksek derecede çekecektir. Annelerimize seslenmek istiyorum, günlerde,davetlerde tüm komşularının evinize ayak basıyor. O nedenle temizliğiniz, lezzetli yemekleriniz kadar, evinizin güzel atmosferi ile de dillere destan olmalısınız. Evinizin her köşesi güzel ve özel olsun,  bir gelen bir daha gelmek istesin;) bunun için de banyo güzelliğini sakın ama sakın göz ardı etmeyin. Birbirinden güzel ve özel klozet takımı modelleri ile banyonuzun şıklığına şıklık katın

Klozet Takımı Banyonun Olmazsa Olmazı

Tuvalette ya da banyoda çoğu zaman kaçamak yapar insan, dergi gazete eşliğinde tembelleşir. Çok ta keyiflidir bu durum. Pazarları klozette oturup gazete okuması gibisi var mıdır  peki neden banyoyu bir kaçış ve huzur yeri olarak görür ki insan? Biraz düşündüm ve birkaç geçerli neden buluverdim hemen.

Bir kere sessizdir banyo, insanın kafasını dinlemek için birebirdir. Bu sessizliği huzuru da ardında getirir. Evde sizi kimsenin rahatsız edemeyeceği bir alandır. Burada gazete okurken sizi kimse lafa tutamaz, karikatürlere rahatlıkla gülebilirsiniz banyoda  Bazen öylesine dalıp giderim ki gazete keyfine, birinin gelip te kapıyı çalması gerekir beni yerimden kıpırdatmak için. Kısacası benim evimde en çok zaman geçirdiğim ve bana en çok huzur veren alandır banyo. Bu nedenle benim için dekorasyonu ve güzelliği çok önemlidir bu alanın. Malum bir nevi oturma odam sayılıyor:)

Banyoda konfor ve güzellik nasıl sağlanabilir peki ? Bu noktada ev tekstili baş rol oyuncusuyum ben! Derse hakkıdır. Çünkü ev tekstili ürünleri banyoların vazgeçilmez dekorlarını oluşturur. Banyoda halı kullanmak hiç şık ve konforlu olmayacaktır. Yerde daha yumuşak ve daha güzel bir şeyler olmalı. Banyo için özel tasarlanmış olan banyo paspası gibi .Öyle güzel ve huzur verici olmalı ki kimi zaman yere eğilip incelemeli insan banyo paspasını… Onun haricinde banyoda diğer önemli bir ev tekstili ürünü de klozet takımıdır. Klozet normalde çok sıradandır. Demir baş sayılır ve beyaz renk gösterişsiz bir yapıdadır. Ama bu sıradan objeye kişisel ve güzel bir hava katmakta mümkündür. Klozet, klozet takımı ile giydirilmeli ve ihtişama bürünmeli, böylece banyoya da hoş bir esinti katılmalıdır. Ayrıca uyum yaratmak için de önemlidir. Banyonuzda renkli bir esinti varsa, klozetinize de uygun renklerde bir klozet takımı alarak uyumu bozmadan güzel bir banyo ortamını yakalayabilirsiniz.

 

 

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi