Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Eskiden beri banyolarda dikkat çeken banyo rafı köşelik çeşitleri son derece farklı dekorasyonlar yaratmanızı sağlar.

İç ve dış mekanlarda tercih edilen birçok ürün gibi, banyolarda da banyo rafı köşelik ürünleri vardır. Bu ürünler son derece önemli olan banyo kozmetiği ve temizlik malzemelerini depolamak için kullanılır.Dekorasyonda önemli olan köşelikleri sade ya da ferforje detaylı olarak kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizin dekorasyon stilinize bağlıdır. Country tarzı bir banyo isterseniz, telli dolaplarla çok şık banyo kombinleri yaratabilirsiniz.

 

Dekorasyonda Ferforje Esintisi

Ferforje el işçiliğinin en güzel örneklerinden biridir. Bu ürünleri tercih ederek memnun kalacağınız birçok dekorasyon stili yaratabilirsiniz. Dekorasyonda ferforje esintileri yapmak istediğinizde banyonuza köşelik olarak tercih edeceğiniz bu rafları farklı biçimlerde kullanabilirsiniz.

Tam boy ya da köşelik şeklinde olan bu ürünlerin köşeliklerinde şampuan, lif gibi malzemelerinizi kullanabilirsiniz. Büyük boy olan çeşitlerde ise havlu, tuvalet kağıdı ve sabunlar depolanabilir. Yani banyo dolabı yerine tercih edeceğiniz ürünler ferforje dolap ve raflar olabilir.

 

Farklı Banyo Dekorasyonları

Banyonuz büyükse oldukça farklı dekorasyonlar yapabilirsiniz. Mesela ayaklı bir küvet alarak, duş bölgesini daha egzotik hale getirebilirsiniz. Banyonuz gerçekten de keyfe dönüşür. Onunla birlikte ferforje dolaplarla dekore edilen banyo ürünleri dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Şık ve farklı seçimler için jakuzili küvetler de tercih edebilirsiniz.

Küçük Banyolarda Dekorasyon Fikirleri

Küçük banyolarda yer kazanımı açısından önemli olan dekorasyon, gömme dolap ve raf sistemleriyle sağlanabilir. Çok şık küçük banyolar vardır. Bunun nedeni son derece basit olan mimari bir bakış açısıyla düzenlenen banyolardır. Dekorasyon için gereken tedbirlerin alınması evin kaba inşaatı sırasında düzenlenir. İyi bir çözüm bulmak istediğinizde mimarlık dergilerinde gördüğünüz banyolardan ilham alabilirsiniz.

Klasik Banyo Dekorasyonu

Ortaçağ’da küvetin en ilkel hali olan leğenimsi ürünler tercih edilirdi. Buralarda yıkanan insanlar bir duşun altında temizlenme şansına sahip değildi. Sonradan gelişmeler ortaya çıksa da küvetin lüks hali olan jakuziler ve farklı versiyonlarıyla dikkat çeker. Hala klasik banyo dekorasyonunun büyüleyici altın sarısı rengindeki musluklar, ayaklı küvetlerle kullanılır. Lüks ve dikkat çekici biçimde tercih edeceğiniz banyolarda bu tür küvetleri kullanabilirsiniz. Altından olmasa da pirinçten yapılan bu ürün çeşitleriyle banyonuzun dekorasyonuna hareket katabilirsiniz.

 

Modern ve İşlevsel Banyolar

Modern ve işlevsel banyolar denildiğinde aklınıza küçük banyolar gelmeli. Çünkü kalabalıklaşan şehirerdeki ev azlığına yetişmek için tercih edilen küçük banyolar ve mutfaklar, her ihtiyacın karşılanması için dolaplı, gömmeli şekilde karşımıza çıkıyor.

Hani eskiler hiçbir eşyayı atmaz ya o misal tüm banyo genelinde bir eşya ortaya çıkan dolap ve çekmeceler görebilirsiniz. Temel ihtiyaçların depolanması için önemli olan bu işlevsellik hem evde yaşayanlara hem de mimarlara artı puan kazandırmaktadır. İster banyo rafı köşelik çeşitleri isterseniz modern ya da klasik banyolar yaratmak için sitemizdeki ürünlerden ilham alabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi