Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Banyoları Isıtan Banyo Takımları

Banyolar evlerin biraz soğuk kısımlarıdır. Ama banyo takımları ile bu serinliği ısıtacağınız stiller yaratmanızı mümkün kılıyor.Her zaman hijyen ve sadeliğin öne çıktığı banyolarda, banyo takımları mekana hareket ve renk katar. Evin daha sıcak görünmesini sağlayacak renkleri banyolarınızda da kullanabilirsiniz.Özellikle çocuklu ailelerin banyo paspasları ve kilimler kullanarak kayma ve düşmelere karşı tedbir alması son derece önemlidir. Salonlarınız ya da mutfaklarınızda nasıl ki uyum ve şıklığa önem veriyorsanız, banyolarınıza da bu özeni gösterebilirsiniz. Banyoları her mevsim ferah ve sıcak hale getirecek olan dekorasyon ürünlerini sitemizden de satın alabilirsiniz.

Suya ve dayanıklı malzemeler kullanılması gereken banyolarda, kaymaz tabanlı halılar tercih edebilirsiniz. %100 pamuktan yapılan ve makinede yıkanabilen banyo paspasları ve klozet örtüleri, şık ve yaşanmışlık ifade eden bir banyoyu da size sunacaktır.

 

 

Banyo Seti ve Rafların Seçimi

Eğer banyonuzu yeni baştan yapıyorsanız kalebodurlardan tuvalet ve ıslak alana kadar birçok detayı modern ya da klasik parçalardan yana seçebilirsiniz. Kalebodurlarınızı çok renkli ve desenli tercih etmeniz mekanın küçük görünmesine neden olacaktır. Bu yüzden küçük banyolarda daha düz renkler tercih edilmesi mekanı büyük gösterecektir.

Banyonuzun işlevselliğini gösteren detaylardan biri de rafların seçimidir. Raflar ve banyo seti uyumlu bir biçimde olmalıdır. Banyonuzda kullanacağınız parçaların birbirleriyle uyumlu olması dekorasyonun en önemli parçasıdır. Bu yüzden tüm parçaların uyum içinde tercih edilmesine özen gösterin.Mesela mor ve altın sarısı, gümüş ve pembe tonları çok uyumludur. Kırmızı sevenler için altın sarısı, mavi sevenler için de turuncu gibi renklerle kombinler çok demode oldu. Banyoda çok zaman geçirmesek bile, hijyeni çağrıştıran renklerin yani açık renk tonlarının tercih edilmesi uygun olacaktır.

Köşelikler

Banyoların olmazsa olmazı olan köşelikler de dekorasyonda önemli bir yer edinmiştir. Özellikle banyo kozmetiklerinin depolanması için tercih edilen bu alanlar, ıslak alanda kullanılmaya uygundur. Beyaz, pembe, mavi gibi birçok farklı renkten yana tercih edeceğiniz köşeliklerin temizliği de kolaydır. Köşelikler banyonuzun şekline göre değişmektedir. Bazen küvetin köşesinde bazen de duşakabinin çevresinde yer alabilir. Bazı kişiler için köşelikler temizlik malzemelerinin dizildiği raflar olarak da tercih edilir. Yani herkes ihtiyacına göre bu alanları dekore edebilir.

Paspas ve Klozet Örtüsü Seçimi

Paspas ve klozet örtüsü söz konusu olduğunda dikkat çeken seçimler banyonuzun imajını ortaya çıkaracaktır. Hemen hemen her evde alafranga tuvaletler kullanılıyor. Bu tuvaletlerin de dekorasyonda yer edinmesi için paspas ve klozet takımları öne çıkmaktadır. Bu takımlar da son yıllarda suya dayanıklı hale gelmiştir. Kaymaz özellikleri çocukların da güvenle kullanmasını sağlamıştır. Farklı desenler ve modeller, abiye banyo takımları gibi seçenekler kişinin beğenisine göre tercih edilebilir.

 

 

Banyo Havlularını Nereye Koymalı?

Banyo için tercih edilen el havluları ya da banyo havlusu, bornoz gibi ürünler pamuk havlu olarak üretilir. Güvenli ve konforu olan bu ürünlerin hijyeni de kolaydır. Misafirleriniz için küçük el havlularını varsa misafir tuvaletinize koyabilirsiniz. Eğer tek tuvaletiniz varsa, kişisel havlularınızı banyo dolaplarınızda kullanmanız uygun olacaktır. Bornozlar genelde kapı arkasına istiflense de, özel bir dolap yaptırarak daha derli toplu bir görünüm yaratabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonundaki Ürünlerinizi Kullanın!

Banyoda kullanılan sıvı sabunluklar süs değildir. Bunları kullanmalısınız. Sıvı sabun bittikçe yenilenmeli, temizlik malzemeleri lavabonun alt kısmına bir dolap yaptırılarak buralarda depolanmalıdır. Kullanmadığınız malzemeleri banyonuzda depolamanıza gerek yoktur. Bu yüzden banyo malzemesi seçimi yaparken işe yarayacak parçaları tercih etmelisiniz.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi