Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Bebek beşiği seçimi, Bebek beşik modelleri.

Bebeği beklerken ilk düşünülecek bebek eşyalardan biri de bebek beşiği. Bebek beşik te mı yatacak, anne ile mı şimdiden bilemezsiniz ama bebek beşiği şarttır. Hatta, tercübeme göre 2 beşik olsa harika olur

Neden 2 beşik hemen anlatacağım. Bebeği beşikte yatıracaksanız gece, 1 tane bebek beşiği bebek odası na yada kendi odanıza koyacaksınız. Bebek gece uyuması için. Gündüzleri peki bebeği nereye yatıracaksınız? Gündüz salondasınız, yada temizlik yapıyorsunuz, yada televizyon seyrediyorsunuz, kabul etin, günün çoğu zamanı salonda geçiriyoruz. Bebek ise 6 aya kadar yatar. Uyanık da olsa yatar ve sadece 6 aylık ken oturmayı deneyecek. Oturursa da- 5 dakikaya kadar. Yani onun daha beşikte yatacak çok zaman olacak. Divanda bebeği yatırmak çok yanlış, çünkü yastıkları koyarsanız bile etraflarında bebek yastıkları bizim bilemeyeceğimiz şeklinde geçip düşebilir. 3 aylık bebek bile dönebilir. Sizin bebeğinizin ne zaman döneceğini kimse bilemez, ama her ihtimale karşı bebeğin güvenliği düşünmeliyiz. Bebek uyanıkken onu odasında beşik te bırakmak daha da çok yanlış, bebeğin geşilmesi için sizi ve hareketlerinizi devamlı görmesi gerekir. Bebeği yere yatırmak da hiç iyi değil, çünkü en sıcak günde bile soğuk yerden kastalanabilir.

Peki bu durumda ne yapabiliriz? Herçekten 2 tane bebek beşiği mı alacağız? Biz doğrusu böyle yapmadık, biz 1 tane katlanabilen, portatif beşik satın aldık. Şimdi her bebek mağazasında böyle kumaştan olan katlanabilen beşikler var ( kraft marka mesela). Bu beşik çok kullanışlı ve ucuz ama tabiki dizaynı biraz zayıf. En iyisi bir tane sabit güzel bir bebek beşiği odasına koymak ve 1 tane katlanabilen ucuz bebek beşiği salona koymaktır. Öylece bebek hem gözünüzün önünde olacak.

Sabit olan bebek beşikleri n modeller çok değişik ve harika görünür. Bebek mobilya üreticiler en güzel bebek beşikleri yapmak için elinden geleni yapıyorlar. Kız bebek için beşikler pembe, erkek bebek için mavi beşikleri, az yer kaplayan, yada büyüyebilen beşikleri. Her türlü bebek beşik modelleri mevcut. Tabiki bebek beşik fiyatları modellere göre değişir. Ucuz bebek beşiği ariyorsanız, modele fazla bakmayın, yeterki kullanışlı olsun, nasıl olsa bebek büyüyor, ve bu beşik bebek büyüdükten sonra kaldırılır yada hediye olarak verilir yada 2 el olarak satılabilir.

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi