Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Bebek bezi markaları, bebek bezleri seçimi.

Bebek bezi markaları seçimi o kadar geniş ki artık, hangi marka yı tercih ediim düşünyorsanız, ben düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Hangi bebek bezi en iyi ve en ucuz? Hangi bebek bezi en sağlıklı ve en rahat ve konforlu bebek için? Her anne bebeğine en iyi bebek bezi satın almak ister, ve aynı zaman da da en ucuz ve en hesaplı bulmak ister. Bende. Onun için ben bebeğim doğduktan sonra, inanınki her bebek bezinden denedim. Bir tek baby star denemedim, çünkü baby star yeni bir bebek bezi markası ve biz zaten başka markaya alıştığımız için onu satın almadık. En popüler bebek bezleri Evy baby, Molfix, Huggies, Prima gibi bebek bezler hepsi kaliteli ve sağlık acısından güvenli bebek bezleridir. İsterseniz kendiniz deneyin, birer paket alın, denemek bu arada çok iyi olur. Hatta bazi markalar bedava bebek bezi reklamları olarak kampanyaları yapıyorlar, onlardan bir kaç tane alıp deneme şansınız var. Şimdi farklı bebek bezlerin farklı şeklileri vardır. Dar, geniş, kalın, ince, esnek, kremli, güzel kokulu….her bebek bezi markası müşteri kazanmak için elinden geleni yapıyorlar. Bebek bezi geliştiriyorlar, yeni detayları katıyorlar, mümkün kadarıyla rahat ve konforlu bebek bezleri üretyorlar. Onun için tanıdık bir marka satın alırken emin olabilirsiniz, bu bebek bezi bebeğinize zarar kesinikle vermez. Bu arada, sağlığa gelince, hatırlatiim, çok denemeler ve araştırmalara göre bebek bezi bebeğe, özellikle de erkek bebek için zarar vermez. Bebek bezler yıllarca pyasadadır ve büyüyen bebeklerde sağlıkta her hangi bir sorun görünmemiştir. Peki bir bebek bezi neden pişik yada alerji yapıyor?

Bebek bezinden bebekte oluşan pişik ve alerji anneler bazen karıştırıyorlar. Bebek bezi alerji yapar mı? Evet yapar, neden, çünkü her ürün gibi bir maddelerde yapıldı, krem yada emici maddeler kullanıldı ve çiçek yada meyve gibi bebeklere alerji yapabilir. Bu normal bişey. Alerji olup olmadığını anlamak için farklı bebek bezler markaları deneyin. Biz de bebek bezi markasını değiştirip alerjiden kurtulduk. Peki pişik nedir? Bebek bezi pişik yapmaz! Pişik sadece sıcak hava ve hijyensiz ortam da oluşur. Bebek bezi devamlı değiştirmelisiniz, özellikle yaz sezonunda. Kaka yaptıktan sonra kesinikle ordan kaka alıp aynı bez takmamalısınız. Bu hijyen acısından çok sağlıksız bir şey, özellikle kız bebek lerde! Pişik için pişik kremi kullanabilirsiniz. Örnek, Nivea dan çok güzel bebek için pişik kremi var. Fiyatı yüksek, ama 1 tane 3 yıla yeter bile. Az az kullanıyorsunuz, ve hemen pişiği geçiriyor. Pudra kullanmak iyi bir şey değil. Çünkü bebek terleyince pudra toplanır ve bebeğin cildi daha da fazla rahatsız eder! Bebeğin cildi rahatsız sa bebek uyuyamaz, ağlar, mızmızlar, bebek uyku çok önemlidir, onun için pişik olmasına izin vermeyin!

Ucuz bebek bezi alırken bir risk var mıdır? Ucuz bebek bezleri daha fazla alerji yaparlar, rahat oturmayabilirler bebekte, sert olabilir. Ama ne yapalım, tanınmış markalar baya pahalı… Bunda bir kaç tavsiyem var, ucuz bebek bezi satın alırken bedene çok dikkat edin, bakın, bebeğin cildi kızartmasın, kızartıyorsa, sürtüyorsa sert olduğu için bir beden daha büyük bir bez deneyin. Bebek bezi paketi üzerindeki kilolara bakmayın, her bebeğin vucut yapısı farklıdır, örnek: herkes 4 numara bezi kullanıken biz 5 numara kullanıyorduk. Ama biz tanınmış bir marka kullandık. Peki tanınmış bir bebek bezi markası daha ucuz alma yolları var mıdır? Evet var, bazen bebek bezi markaları kampanya yapıyorlar büyük alışveriş hipermarketlerde, işte oraya bir göz atın, bazen 4-5 liraya kadar bebek bezi daha ucuz satın alabilirsiniz. Hatta büyük paketler, ikiz ve üçün denenler, daha da ucuz oluyorlar.

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi