Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Diyet Yapanlara Badem Önerisi

Badem kuruyemiş dünyasının vazgeçilmez çerezlerindendir. Tatlı ve acı olmak üzere 2 çeşidi bulunan badem hem çerez olarak hemde çeşitli tatlıların hazırlanmasında kullanılabilir. Ayrıca badem yağı ve badem unu yapımında da kullanılmaktadır. Bademde bulunan demir, protein, kalsiyum ve B vitamini bademin ne karar yararlı bir gıda olduğunun kanıtıdır. Ülkemizde badem en çok ege bölgesinde yer almaktadır.

Eğer diyet yapmaya başladıysanız, diyet listenizin ilk sıralarında bulunması gerekenlerden biride bademdir. Çünkü badem çok zengin bir protein kaynağıdır. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenler ve bağırsakları çalıştırır. Çok kolay bulabileceğiniz ve her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz badem diğer tüm kabuklu yemişlerde olduğu gibi kalp ve damar hastalıklarında koruyucu görev almaktadır.

Bu noktada en önemli konu bademi işlenmemiş olarak almanızdır. Satılan işlenmiş, tuzlanmış bademleri tercih etmeyin. Sizin için en uygunu kabuklu badem olacaktır.

Tokluk hissi veren badem bu özelliği ile mükemmel bir ara öğün haline gelmiştir. Ara öğünlerinizde 10 badem sizin yararınıza olacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi