Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Erkek bebek mı, kız bebek mı?

Hem erkek bebekler hem kız bebekler bu dünya için çok önemlidir. Onun için aileler erkek bebek olsun, kız bebek olsun ayırtmıyorlar, yeter ki bebek sağlığı yerinde  olsun, bebek zeki olsun, mutlu olsun. Öyle değil mi? İlk olarak belirtim ki, illa erkek bebek istiyorum demek, kız bebekleri ve kız çocuklara kötü davranmak sırf onlar kız doğduğu için, erkek bebek gelmeden hanımı hamile bırakmak, kürtaj yapmak, erkek vermedi diye hanım dan boşanmak, erkeğe miras bırakmak için ve diğer ona benzer sebepler den dolayı erkek bebek istemek günahtır.
Şimdi sebeplere dönelim. Diyelim ki kız çocuklarınız var, yada daha fazla erkek bebekleri seviyorsunuz ve erkek bebek istiyorsanız bunda günah yok. Ama, istemek ayrı, kız bebeklere zarar vermek ayrıdır. Yani siz erkek bebek istiyorum diyorsanız, özel diyet, takvim takibi ve diğer erkek bebek doğacak şansları deneyebilirsiniz tabi ki. Ama erkek bebek beklediğinize rağmen kız bebek doğarsa, kesinikle üzülmemelisiniz, üzülürseniz, yanlış hareketleri yaparsanız işte o artık günaha girer. Çünkü biliyorsunuzdur yazıldığı gibi herkes kendi kaderini yaşıyor, ve kaderiniz ise 5 tane kız bebek büyütmek se, onu değiştiremezsiniz.

Tabi ki de şimdi erkek bebek yapmak için bilim ve tıp tarafından geliştirilmiş teknikleri vardır. Ama onların sırf erkek bebek olsun kullanılması yasaktır. Hem Türkiye de hem başka ülkelerde. Sadece ve sadece sizin ailenizde genetik olarak sağlık problemler ve rahatsızlıklar var sa tüp bebek tedavisi ile cinsiyeti belirtebiliyorlar.

Bir şey daha hatırlatmak istiyorum, bebek cinsiyeti tamamen ve %100 erkeğe bağlıdır. Çünkü kız bebeği taşıyan X kromozom ve erkek bebeği taşıyan Y Kromozom sayı eşittir. Hangisi daha hızlı yumurtaya ulaşırsa o kazanır.

X Kromozom özellikleri: Güçlü ve dayanıklı, Y kromozomdan daha büyük, ve yavaş
Y Kromozom özellikleri: Zayıf ve az dayanıklı, X kromozomdan daha küçük ve hızlı, sıcaklığa dayanıksız.

Hemen soru kafanıza yatar, madem erkek kromozom daha hızlı ise neden kız kromosomdan daha erken yumurtaya varmıyor. Erkek kromozom daha az dayanıklı olduğu için daha çabuk ölebilir. Örnek: Kromozomlar kadının vucudunda 3 güne kadar yaşayabilirler. Ve yumurta beklide sadece 3ncü gününde hazır oluyor mantıklı ki yumurtayı kızlar kapıyorlar. Yada kadının vucudun da ki sıvı daha asitli ise ona da erkekler dayanamıyorlar. Bunlar sadece örnekler. Diğer, dışardan etkileyebilecek sebepler de olabilir. Son araştırmalara göre erkek ve kadın yedikleri ve bile kahvaltı yapıp yapmadıkları bebek cinsiyetine etkilebiliyormuş!

Bence en iyisi bunları kafaya takmamaktır! Ama şansımı deneyim, ve kız bebek yada erkek bebek yapiim diyorsanız, size daha sonra ki yazılarda diyetler den ve diğer, %100 garanti vermeyen ama gene de deneyebileceğiniz tekniklerden bahsedeceğim.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi