Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Klozet Takımı Seçimizle Banyolarınızı Renklendirin

Banyolarınızın yuva sıcaklığını taşıması için klozet takımı kullanarak dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Böylece banyolar da keyifli hale getirilebilir.

Klozet takımı alafranga tuvaletlerin banyolarında tercih edilen ve mekana yaşanmışlık hissi veren bir eşyadır. Diğer alanlara kıyaslama yapıldığında biraz serin olan banyolarda sıcaklığı yaratmak için klozet kapağına ve yere takım olarak kullanılan setler tercih ediliyor.

Banyonun renkleriyle uyumlu olan birçok takım çeşidi, banyolarda şık bir görünüm sağlamak için tercih edilir. Banyo paspası denildiğinde ilk akla gelen küçük dikdörtgen bir paspastır. Ancak bu banyonuz için yeterli değildir. Çünkü kaymaz alt tabana sahip olan ürün seçmezseniz, evi dekore edeceğim diye kayıp düşerek sakatlanabilirsiniz.Klozet takımınızı seçerken kaymaz tabanlı olmasına, malzemesinin kaliteli olmasına ve banyonuzun renkleriyle uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekir. Klozet takımı gibi diğer banyo ürünlerini de seçerken dikkat etmeniz gerekir.

Klozet Seçimi Nasıl Olmalı?

Elbette kimse klozet takımını mahvedecek bir taşma olayı yaşamak istemez. Bu yüzden taşındığınız zaman klozetinizi değiştirmeniz gerekebilir. Mesela duvara bitişik olan klozet modellerinde arıza olması halinde, her yerin sökülmesi gerekebilir.  Ya da mekan kazanmak, modern görünüm için tercih edilecek klozetleri havada duran modellerden yana seçmeniz gerekebilir. Her durumda hijyen ve kullanışlılık açısından tuvalet klozetinizi değiştirmeniz uygun olacaktır.

Klozet için seçeceğiniz kapak da önemlidir. Süngerimsi kapaklar hijyen açısından uygun değildir. Bu yüzden sert plastik olan kapakların tercih edilmesi gerekir. Bu kapakların kullanılması ailede küçükler varsa daha farklı özelliğe sahip olanların tercih edilmesiyle farklılaşabilir.Ama genel olarak banyonuzda yer kazanımını zorlamayacak, en iyi şekilde kullanacağınız klozetler daha ferah bir alan yaratmanızı kolaylaştıracaktır.

Islak Alanda Tekstil Ürünleri Kullanımı

Banyolar ıslak alanlardır. Burada kullanılan tekstil ürünlerinin haşere üretmemesi için özel olması ve hijyenine dikkat edilen ürünler olması gerekir. Doğru malzeme kullanımıyla dikkat çeken tekstil ürünleri kullanıldığında bu alanlarda sinek gibi haşerelerin üremesinin de önüne geçilir. Bu alanlarda kaymaz tabanlı takımlar, ıslaklığı kısa sürede yok edecek boşaltım sistemlerinin kullanılması son derece önemlidir. Duşakabin gibi bölgelerde tekstil ürünleri kullanılması tercih edilmezken, kaymayı önleyici malzemelerden üretilen tabanlıklar kullanabilirsiniz.

Kaymaz Tabanlı Klozet Setleri

Klozet setleri tercihinizde kaymaz tabanlı olan çeşitleri kullanın. Günümüzde özel günler için bile süslü klozet takımları kullanılıyor. Mesela yeni bir yıl için Noel baba ya da kardan adam temalı klozet takımları görmek mümkün. Ama kalıcı olarak kullanacağınız en az iki takımınızın olması gerekir. Birini yıkadığınızda diğerini kullanabilmeniz için.

Kaymaz tabanlı klozet takımı çeşitlerini evinizin ana ve misafir tuvaletlerinde kullanabilirsiniz. Bu takımlara uyumlu banyo setleriyle de dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Tuvalet fırçası gibi sürekli hijyen gerektiren parçalar, köşelikler, banyo malzemelerinin saklanması için gereken ürünler, takımlarınızla uyumlu olarak seçebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi