Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Category - Ev Tekstili

Balıkların Tercihi; Sevimli Balıklar İle Daha Şık Evler

Evlerinizin olmazsa olmazı birbirinden şık desenli ev tekstili ürünlerinden herkese merhaba.

Her ev için ayrı şıklıkta dizayn edilmiş mobilyalar, elektronik eşyalar, aydınlatma ürünleri olabilir fakat her eve hitap eden tek şey sanıyorum ev tekstili ürünleridir. Herkese hitap edecek olan her tarzda ev tekstili ürünleri sizler için online internet sitelerinde ve tüm mağazalarda yerlerini almış durumdalar. Bir çok desen ve çeşit arasından seçeceğiniz size ve evlerinize hitap eden ürünler ile mutluluğunuzu bir kat daha arttıracaksınız. Evlerinize seçtiğiniz, hayatınızı kolaylaştıracak ürünler ile kendinize ve sevdiklerinize daha fazla vakit ayırabilir, zamanınızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Zamanı değerlendirmek, demişken söylemeden geçemeyeceğim zaman yönetimin de oldukça başarılı olan balık burçları, her anlarını ve her günlerini planlamadan güne başlamıyorlar. Oldukça planlı ve düzenli olan balıklar, bu düzeni evlerinde de arıyorlar. Evcil bir burç olan balık burcu misafir ağırlamaktan ve rahat ettirmek için verdiği çabadan dolayı kendilerini mutlu hissederler. Bu yüzden evlerinde her ayrıntıya önem veren balık kişileri, oturma odalarında kullandıkları ev tekstili ürünlerine bir kat daha özen gösterirler. Devamını Oku

Evlerinizin Şıklığı Konuşuyor

Söz konusu evlerimiz olduğu zaman hiç şüphesiz akan sular duruyor. Kendimizi huzurlu hissetmemize neden olan, tüm günün yorgunluğunu bir anda kapının ardında bıraktığımız huzur dolu evimiz, şimdilerde tarzımızı yansıtan ev tekstili ürünleri ile yeni bir hal alıyor. Kendinizi huzurlu ve mutlu hissedebileceğiniz şekilde döşediğiniz evleriniz, hiç şüphesiz son derece modern tasarlanan ürünler ile daha şık bir hal alıyor. Evinizde ki kullanım alanlarınızı son derece şık ve zarif döşediğiniz gibi banyolarınız da bu şıklıktan nasiplerini alıyorlar. Son zamanlarda oldukça gözde olan yapay hayvan posları ile doğal bir şıklık evlerinize dahil olabilir. Devamını Oku

Kahverenginin Pike Takımlarındaki Şıklığı

Pike takımları yatak odanızı başlı başına değiştiren en önemli eşyalardan biridir. Ev tekstili ile ilgileniyorsanız yatak odasındaki pikenin ve diğer tekstillerinin önemini yadsımayacağınız büyük bir gerçek. Yazın gelmesi ile beraber evlerinizde değişiklik yapmak istiyorsanız biran önce ev tekstili ürünlerine göz atmanızı tavsiye ediyorum. Birçok farklı renk ve tasarımda pike modelleri bulunan dekorasyon mağazalarında evinizde nasıl bir stil yaratmak istiyorsanız ona uygun bir pike takımı bulacağınıza eminim. Oldukça şık ve zarif modeller bulunan bu mağazalarda ister sade ama oldukça şık ve zarif bir model seçin isterseniz de motifleriyle başınızı döndürecek güzellikte tasarımları tercih edin evinizin ihtişamıyla göz kamaştıracağına eminim. Yatak odalarına çok fazla misafirin gelmediği bir gerçek olsa da güzel bir dekorasyonla odalarını hareketlendirmeyi kim istemez ki?

Size bugün sunduğum ve oldukça beğendiğim bu kahverengi pike takımının yazın gelmesi ile beraber yatak odanıza çok yakışacağına eminim.  Kahverengi benim çok sevdiğim bir renk olmakla beraber insan üzerinde de etkileri çoktur. Kahverengi toprağın ve doğallığın rengidir. Kahverengi giyen insanlar özellikle toplum içinde rahattırlar. Karşısındaki insanda da resmiyetten uzak, rahat bir havaya neden olur. Kahverenginin verdiği bu rahatlık ve paylaşma isteği konuklarında rahatlık isteyen televizyon programcıları tarafından kullanılmaktadır. Kahverengi, bulunduğu ortamda insanın hareketlerini hızlandırır. Bundan dolayı, hızlı yemek yenilen hazır yemek salonlarında kahverengi tercih edilir.

Zeminde kahverengi kullanmak toprağın güvenliğini hissettirir. Bu nedenle, resmiyetten uzak, rahat ve güvenli bir ortam oluşturmak istenen mekanlarda tercih edilebilir. Özellikle toplum içinde rahatlık ve güven verir. Zihni faaliyetleri destekler. Çocukların kendilerini güvende hissetmeleri için faydalıdır. Ayrıca, çocuklarda yardım sever olmayı ve yaptığı işi sağlamlaştırmayı teşvik eder. Bu nedenle okullarının duvarlarında da açık kahve tonları tercih edilebilir.

Siz de yatak odanızda rahat ve huzurlu bir ortam oluşturmak istiyorsanız kahverengi tonlarına evinizde yer vermeye başlayabilirsiniz. Bizim size önerimiz bu şık ve zarif modellerine ulaşmak için internete göz atmanız. Banyo paspası, uyku seti, yatak örtüsü gibi birçok ürün barındıran ev tekstili mağazaları evinizin ihtiyaçlarını karşılarken sizi de mutlu ve keyifli hissettirebilir.

 

 

 

 

 

 

 

Ev Eşyalarını Korumak

Küçük bir çocuğunuz var ise ev eşyalarını korumanın zorluğunu tahmin ediyorsunuzdur. Özellikle bir, dört yaş arasındaki çocuklardan evdeki eşyaları korumak oldukça zor. Bu yaş döneminde çocukları olan annelerden çoğunun ev tekstiline ayırdığı ayrıca bir bütçe oluyor. Çünkü çocuklara sözünü dinletebilmenin zorluğu yüzünden yeni serilen bir yatak örtüsünden banyodaki banyo paspasına kadar birçok nesne çocuklardan gazabını alıyor. Bu durumda da annelerin tek çözümü ucuz ev tekstillerini bulmakta e yedeklemek de geçiyor.

Peki ucuz ev tekstili nerede bulunabilir ve kalitesi düşük tekstiller almak doğru mudur? Bizim size tavsiyemiz özellikle ev için aldığınız tüm tekstillerin kalitesiz olmaması yönündedir. Elbette her kadın hatta her insan aldığı ürünleri daha ucuz edinmenin yollarını arar ya da umar. Ancak piyasada beğendiği ve güvendiği markaya ücret ödemekten de bazı zamanlar çekinmez. Bunun en büyük nedeni alınan üründen tatmin olunmasıdır. Böyle durumlarda kalite ve fiyat eş güdümlü olan bir çizgide ilerler. Ben bu politikayı ev tekstili ürünler için uygulamanızı öneriyorum. Uzun vadede daha çok tasarruf edebileceğiniz bu yöntem sayesinde hem daha çok modele ulaşabilir, daha çok fırsat edinebilirsiniz hem de aldığınız ürünlerin kalitesinden ötürü uzun süre kullanabilirsiniz.

Biraz ev tekstili üzerine araştırma yaptığımda gördüm ki en az mobilyalar kadar uyku seti, yatak örtüsü,  bornoz gibi birçok ev eşyası bir evin olmazsa olmazlarından. Bu nedenle bir evi ev yapan eşyaları alırken gösterdiğiniz özeni aynı zaman da ev tekstiline de göstermeniz de fayda var. Böylece küçük çocuklarınız nedeniyle sürekli yıkamaya maruz kalan eşyalarınızın ömrünü kısaltmamış olursunuz. Çünkü bir bebeğe ya da küçük bir çocuğa sahip olmak demek kaçınılmaz bir son olarak belki her gün bu eşyaları yapılan küçük kazalar ya da yaramazlıklar yüzünden yıkamak demektir.

Gelen yemyeşil bahar havasıyla evinizdeki küçük değişiklikler için hem kendinizi mutlu etmek hem geleceğe yatırım yapmak adına sizi evinizdeki tüm ev tekstil ürünlerini tekrar kontrol etmeye davet ediyoruz. Böylece siz de küçük yaramazlıklardan büyük maddi kayıplar yaşamazsınız.

Komşular Arasındaki Rekabet: Ev tekstili

Hepimiz evimizi çok sevmek isteriz. Özellikle kadınlar için evleri kendilerinden bir parça haline gelir. Evdeki her nesneyi sahip çıkıp, savunma iç güdüsüne girerler.  Kırılmasın, bozulmasın, her hangi bir tahribat görmesin diye uğraşırlar. Özellikle anneler evdeki her hangi bir nesne zarar gördüğünde en çok buna üzüntü duyan kişilerdir.

Anneler eğer ev hanımıysa muhtemelen komşularıyla sıkı ilişkiler kurmak isteyecektir. Bu sıkı ilişkilerde elbette kadın günlerinden geçer.  Annelerimizi sorarsak kadın günlerinin amacı önce sohbet sonra Cumhuriyet altınlarıyla ya da küçük miktar paralarla yapılan birikimlerdir. Gerçekte ise bu günlerin amacı komşular arasındaki masum dedikodulardı. Kendi küçüklüğümü hatırladığımda evde toplanan kadınlar arasındaki tek muhabbet komşuların aile ilişkileri ve özellikle o güne katılamayan kadının hayatındaki son gelişmeler olurdu. Güne gelen kadınlar evde yapılan yemekleri ‘yemekteyiz’ programını aratmayacak şekilde eleştirirken evdeki tüm eşyaları da özenle incelerdi.

Komşu olan kadınlar arasında evlerin bu kadar önemli olmasının nedeni aynı eve sahip olup aynı eşyalara sahip olmamalarındandı muhtemelen. Bir evi ev yapan koltuklar, sandalyeler, perdeler,  halılar, ev tekstili her şey onların evini birbirinden tamamı ile ayırıyordu ve kadınlar arasında ‘en güzel ev benim olsun’ isteği bu noktada kendini gösteriyordu. Birbirlerinden aldıkları fikirler birbirleriyle yarışmalarına neden oluyordu. Tabi bu da evlerini değiştirmeleri için ilk adımı onlara attırıyordu.

Bunun için banyolar bu günlerde büyük önem taşırdı. Çünkü özgürce inceleyebileceğiniz ilk alan orasıdır.  Kapıyı kapattığınız anda banyo paspası, klozet takımı, aynalar için olan süsler, kısacası kapının kulpuna kadar her şey incelenir, ona göre fikirler edinilir ve akşam olduğunda eşle konuşularak banyoyu değiştirmeye karar verdiği haber verilebilirdi.

O günlerden kalan bu alışkanlıklar bugün devam etmese bile hala her kadın kendi evinin en güzeli olmasını ister. Bu yüzden mobilyalarla beraber tüm ev tekstiline de aynı derecede önem verip evinin tamamının uyum içinde olmasını diler. O nedenle evin her köşesinde ihtiyaç duyulan bu ürünler kadınların mutluluğunu ve huzurunu sağlayan evlerindeki en önemli ayrıntılar olarak günümüzde de kendini gösteriyor ve her kadın için değişmeyi bekliyor.

Ev Eşyalarını Korumak

Küçük bir çocuğunuz var ise ev eşyalarını korumanın zorluğunu tahmin ediyorsunuzdur. Özellikle bir, dört yaş arasındaki çocuklardan evdeki eşyaları korumak oldukça zor. Bu yaş döneminde çocukları olan annelerden çoğunun ev tekstiline ayırdığı ayrıca bir bütçe oluyor. Çünkü çocuklara sözünü dinletebilmenin zorluğu yüzünden yeni serilen bir yatak örtüsünden banyodaki banyo paspasına kadar birçok nesne çocuklardan gazabını alıyor. Bu durumda da annelerin tek çözümü ucuz ev tekstillerini bulmakta e yedeklemek de geçiyor.

Peki ucuz ev tekstili nerede bulunabilir ve kalitesi düşük tekstiller almak doğru mudur? Bizim size tavsiyemiz özellikle ev için aldığınız tüm tekstillerin kalitesiz olmaması yönündedir. Elbette her kadın hatta her insan aldığı ürünleri daha ucuz edinmenin yollarını arar ya da umar. Ancak piyasada beğendiği ve güvendiği markaya ücret ödemekten de bazı zamanlar çekinmez. Bunun en büyük nedeni alınan üründen tatmin olunmasıdır. Böyle durumlarda kalite ve fiyat eş güdümlü olan bir çizgide ilerler. Ben bu politikayı ev tekstili ürünler için uygulamanızı öneriyorum. Uzun vadede daha çok tasarruf edebileceğiniz bu yöntem sayesinde hem daha çok modele ulaşabilir, daha çok fırsat edinebilirsiniz hem de aldığınız ürünlerin kalitesinden ötürü uzun süre kullanabilirsiniz.

Biraz ev tekstili üzerine araştırma yaptığımda gördüm ki en az mobilyalar kadar uyku seti, yatak örtüsü,  bornoz gibi birçok ev eşyası bir evin olmazsa olmazlarından. Bu nedenle bir evi ev yapan eşyaları alırken gösterdiğiniz özeni aynı zaman da ev tekstiline de göstermeniz de fayda var. Böylece küçük çocuklarınız nedeniyle sürekli yıkamaya maruz kalan eşyalarınızın ömrünü kısaltmamış olursunuz. Çünkü bir bebeğe ya da küçük bir çocuğa sahip olmak demek kaçınılmaz bir son olarak belki her gün bu eşyaları yapılan küçük kazalar ya da yaramazlıklar yüzünden yıkamak demektir.

Gelen yemyeşil bahar havasıyla evinizdeki küçük değişiklikler için hem kendinizi mutlu etmek hem geleceğe yatırım yapmak adına sizi evinizdeki tüm ev tekstil ürünlerini tekrar kontrol etmeye davet ediyoruz. Böylece siz de küçük yaramazlıklardan büyük maddi kayıplar yaşamazsınız.

Aydınlatma Seçimini Nasıl Yapmalı?

Ev ve ofis dekorasyonunu tamamlayan öğelerden biri de aydınlatma. Dekorasyon zevkiniz ne olursa olsun aydınlatma sistemi tercihiniz yaşadığınız mekânın atmosferini bir anda değiştirebilir. Tercihinizi yaparken estetik kaygıların yanı sıra tavan yüksekliği, duvar genişliği, dekorasyona uygunluk gibi kriterleri de göz ardı etmemenizi öneririz.

Hangi aydınlatma nerede kullanılmalı?

Aydınlatma ürünlerini kullanım alanlarına göre masa/sehpa üstü aydınlatmaları, tavan aydınlatmaları, duvar aydınlatmaları, ayaklı aydınlatmalar/lambaderler olarak 4’e ayırabiliriz.

 

Masa/Sehpa Üstü Aydınlatmaları

Genellikle oturma odası, yatak odası ve çalışma odasında karşımıza çıkan abajur, dekoratif lamba ve çalışma lambaları küçük bir alanı aydınlatmak ve sert, güçlü bir ışık istemediğimiz anlarda ortamın atmosferini yumuşatmak amacıyla kullanılır. Kitap okurken, müzik dinlerken, masa başında çalışırken bu aydınlatma yeterli olacaktır. Sade ve şık tasarıma sahip abajurları oturma ve yatak odanızda, renkli ve yaratıcı tasarımları çocuk/genç odaları ile çalışma odanızda kullanabilirsiniz.

 

Tavan Aydınlatmaları

Avize, sarkıt, armatür ve raylı aydınlatmaları bu grupta inceleyebiliriz. Avizeler hepimizin çocukluğundan hatırladığı büyük kristal parçalı, şıkır şıkır aydınlatmalardır. Geçmişin klasik, bol parıltılı, ağır avizeleri yerini renkli taşlı modern tasarımlara bırakıyor. Avizelerdeki ampul seçimi tasarıma göre yuvarlak ya da damla şeklinde olabiliyor. Raylı spot aydınlatmalar daha çok minimalist tarzı benimseyen ev ve ofis dekorasyonlarında tercih edilirken armatürler beyaz ışığın kullanıldığı banyo ve mutfak aydınlatmalarında göze çarpıyor.

Duvar Aydınlatmaları

Salondaki konsolun iki yanında, antrede, holde görmeye alışık olduğumuz aplikler klasik ve modern tasarımlarıyla her zevke uygun. Kristal sarkıtlı olanların bazı kültürlerde başucu lambası olarak kullanıldığını, geleneksel tasarımında süslemelerin ve detayların öne çıktığını görmek mümkün. Farklı cam seçenekleri kullanıldığında diğer apliklere göre daha iyi aydınlatma sağladığını söyleyebiliriz. Modern apliklerde daha çok metal ve kumlama cam birlikte kullanılırken rustik apliklerde hayvan ve doğa motifleri sıkça tercih ediliyor.

Bir diğer duvar aydınlatma çeşidi olan spotlar hem ev hem de ofis dekorasyonunda; koridor, banyo, mutfak ve tablo üzeri aydınlatma aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayaklı Aydınlatmalar/Lambaderler

Bildiğiniz gibi, ayaklı aydınlatmalara lambader deniyor. Genellikle kanepelerin ve yemek masalarının sağında ve solunda konumlanan lambaderlerin ayakları ahşap, demir ve alüminyum gibi malzemelerden üretiliyor. Şapkalı modellerde, şapka kısmı zevkinize göre kumaş veya plastikten yapılabiliyor. Klasik ya da modern pek çok modele sahip olan lambaderlerin verdiği ışık tavanı, duvarı veya yerleşim yerine göre daha büyük bir alanı aydınlatma gücüne sahip.

Aydınlatmanın Püf Noktaları

  • Antreye asacağınız avize tavanın tam ortasında yer almalıdır.
  • Yemek masasının üzerine asacağınız avizenin masadan büyük olmamasına dikkat edin.
  • Avizeyi masaya göre ortalayın ve başınızın çarpmayacağı bir yüksekliğe monte edin.
  • Spotlar duvarda ve tavanda aydınlatma sağladığı gibi, televizyon ünitelerinin tabanında ya da zemine gömülerek bahçe aydınlatmalarında da kullanılabilir.
  • Bahçe aydınlatması için fazla ışık vermeyen, enerji tasarruflu ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Bahçedeki yürüyüş yolu için yerden yükselen aydınlatmalar ve zemine monte spotlar uygun olacaktır.
  • Geniş kullanım alanı olan bahçelerde sensörlü aydınlatmalar daha güvenlidir.
  • Solar güçle çalışan aydınlatmalar enerji tasarrufu için doğru seçimdir.

Editörün Notu

Salonda ve oturma odasında merkezi aydınlatma yerine farklı köşelerde birden fazla aydınlatma ürünü kullanarak ışığın direkt gözünüze gelmesini engelleyebilir, yaşam alanlarınızda daha soft ve dinlendirici bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu Soğuk Günlerinde Evinizde Huzurun Eşiğini

Dekorasyon âleminden merhabalar. Sizlere bu soğuk kış gününde evdeki ortamınızı bir fırsat yapıp bunu huzur yolculuğuna çıkabilirsiz. Sizler iki, üç yazıdır ev tekstili ürünleriyle evinizde nasıl bir gün geçirebilirsiniz ve benim zevk alarak yaptığım ve mutlu olduğum aktiviteleri anlatmaya çalıştım. İlk durak olarak yatak odasına uğradık ve yatak odanızı ev tekstil malzemelerinden olan yatak örtüsü ve alezden bahsettim. İkinci durak olarak banyonuzdan ve kullanacağınız bornoz takımı kadar duş almanın ve huzuru keşfetmenin incelerinde söz ettik. Üçüncü durak geçen yazımın da konusu olan mutfak ve kendinize yemek hazırlarken nasıl mutlu olunur onu anlattım. Şimdi ki durak noktası olan bankon keyfine geldi.  Devamını Oku