Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Category - Genel

Çift Kişilik Uyku Seti

Çift kişilik uyku seti içerisinde her standart uyku setinde olduğu gibi; yastık kılıfı, yorgan, çarşaf ve nevresim yer almaktadır. Boyutları çift kişilik olarak tasarlanmıştır. Çift kişilik uyku seti içerisindeki tüm parçalar tamamen pamuk ipliğinden yapılmıştır. Bu yüzden cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Aksine yumuşak bir dokunuşu vardır. Çift kişilik uyku seti içerisinde yer alan her ürünü elde ve çamaşır makinesinde 30 derecede yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu kullanmanızı önermeyiz. Düşük devirli bir kurutucu da kurutabilirsiniz. Tüm bu detaylara değindikten sonra çift kişilik uyku setinde yer alan ürünlerin boyutlarına bakalım.

 • 1 Adet Yorgan 195 cm x 215cm,
 • 1 Adet çarşaf 240 x 260cm,
 • 1 Adet Baza Eteği,
 • 2 Adet Yastık Kılıfı 50 cm x 70cm,
 • 1 Adet Yorgan Koruyucu 200 cm x 260cm

Boyutlarında ürünler yer almaktadır. Lütfen ürünleri kullanırken yıkama talimatlarına uyarak kullanınız. Bu şekilde kullanımlarda ürünlerin kullanım ömrü iki katına çıkmaktadır. Ürünleri teker teker de kullanabilirsiniz. Ancak uyum açısından toplu bir şekilde kullanmanız önerilmektedir. Diğer bir yandan da çift kişilik uyku setlerimiz kalitesinden emin olabilirsiniz.

Çift kişilik uyku setleri, çift kişilik uyku seti boyutları; modelleri, çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz ya da sipariş vermek isterseniz eğer www.miraykaya.com/cift-kisilik-uyku-seti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Özellikle fiyatlandırma ile ilgili daha net bilgilere oradan ulaşmanız mümkün olacaktır.

Evimizde dekor amaçlı tercih ettiğimiz ürünler dışında bir de günlük ihtiyacımız doğrultusunda tercih ettiğimiz ürünler yer almaktadır. Bunların başında ise ev tekstili ürünlerinden biri olan nevresim takımları gelmektedir. Çift Kişilik Nevresim takımları yerine eski zamanlarda yorgan kaplama ürünleri tercih ediliyorken işi daha pratiğe dökmek adına nevresim takımları kullanılır olmuştur.

Nevresim takımı içerisinde genelde nevresim, yastık kılıfı ve çarşaf yer almaktadır. Nevresim kelime anlamı olarak ise yorgan ve battaniyeleri korumak amacıyla dikilen kılıflardır. Tüm yüzeyleri kapatacak bir şekilde tasarlanmıştır. Çarşaflar ise yatakların örtülmesinde kullanılan ev tekstil ürünlerinden biridir. Yastık kılıfı ise yastıkların korunmasında kullanılan ürünler olarak bilinmektedir. Nevresim takımları içerisinde genelde bu ürünler yer alıyor. Ancak bazı yerlerde nevresim takımı içerisinde yatak çarşafı konulmuyor ve ayrı olarak satılıyor. Satın alırken buna dikkat etmeniz gerekiyor.  Nevresim takımları modellerine göre ayrılırken bir de boyutlarında göre çeşitlere ayrılmaktadır. Evli çiftler ve büyük yataklar için genelde standart boy nevresim takımı, çift kişilik nevresim takımı ve battal boy nevresim takımı kullanılmaktadır. Tek kişilik nevresim takımları ve bebek nevresim takımları da yer almaktadır. Bunlar da diğerlerine oranla daha küçük boyutlarda olan nevresim takımı türlerinden biridir. Biz bu yazımızda ise çift kişilik nevresim takımlarını inceleyeceğiz.

Çift kişilik nevresim takımları en çok tercih edilen nevresim takımları arasında yer alıyor. Peki, çift kişilik nevresim takımı fiyatları ne kadar?

Çift Kişilik Nevresim Takımı Fiyatları

Çift kişilik nevresim takımları boyut olarak nevresimi 200 cm x 220 cm, yastık kılıfı 50 cm x 70 cm çarşafı ise 200 cm x 200 cm olarak boyutlandırılmıştır. Çift kişilik nevresim takımlarında fiyatlandırma ise üründen ürüne göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kumaşa göre nevresim takımı modeli fiyatlarında değişiklik olmaktadır. Ortalama fiyat vermek gerekirse 170 TL’den başlayarak artış göstermektedir.

En uygun, en kaliteli birbirinden hoş modellerde tasarlanmış çift kişilik nevresim takımı modelleri satın almak için www.miraykaya.com/cift-kisilik-nevresim-takimi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Burada dilediğiniz fiyatta ve kalitedeki çift kişilik nevresim takımlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Nevresim takımının hayatımızda büyük bir yeri vardır. Çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimden oluşan bu takımların yaşamımızdaki işlevi büyüktür. Her gün aralıksız şekilde kullandığımız bu ürünlerin her yaştan insan ihtiyaç duymaktadır. Nevresim takımı içerisinde yukarıda da belirttiğimiz gibi yatak çarşafı, yastık kılıfı ve nevresim yer alıyor. Kullanım amacına göre nevresim takımı modelleri birbirinden ayrılıyor. Bazı nevresim takımları içerisinde yatak çarşafı yer almayabiliyor.

Çiçek Desenli Pike Takımları

Yaz ayı geliyor. O halde yataklar hemen birbirinden güzel çiçek desenli pike takımları ile hareketlenmeli ve baharın geldiğini sizlerde yataklarınızdan kalktığı gibi hemen anlamlısınız. Bu yıl moda olan ve insanın âdete içini açan bu pike takımları için sadece kokmadığını söyleyebiliriz. Onun dışında aynen bir çiçek bahçesini andıracak kadar canlı renkli ve göz alıcı desenler ile hem hayallerinizi süsleyen hem de size huzur verecek bir yatak keyfi yapıyor olacaksınız.

Bu yıl çiçekli pike takımlarında birçok farklı renk ve tasarım yapılmış. Daha eski yıllarda moda olan gül desenli her ne kadar son birkaç yıldır demode gibi göründüyse de, son 2 yıldır çok fazla popüler. İngiliz çiçek desenli pike takımları olarak da hayat bulan ismi ile hemen hemen herkesin beğendiği bir ürün grubu olarak ön plana çıkıyor. Devamını Oku

Çizgili Desenlerin Şıklığı

Her sene olduğu gibi bu senede ev dekorasyonumuza hareketlilik katan ev tekstili ürünlerimiz çizgili desenler ile evlerimizin baş köşesinde yerlerini alıyorlar. Evlerimizin en gözde desenlerinden olan çizgili desenler evlerimizi hem daha geniş gösterecek hem de ev tekstili ürünlerimize farklılık katacaklar. Özellikle genç arkadaşların evlerinde daha sıklıkla rastlayabileceğimiz gibi sportif bir hava yaratmak isteyen kişilerin mutlaka evlerinin bir köşesinde çizgili desenler bulunmalılar. Yatak örtüsü veya rahat bir uykunun temeli olan uyku seti üzerinde de oldukça şık ve modern gözüken çizgili detayların olduğu ürünler evlerimize zarafet katacak.

İnsanoğlunun var olması ile birlikte ilkel biçimde de olsa sanatta var olmuş olan çizgiler  insanoğlunun gelişimi ile birlikte gelişerek sanata dönüşmüş, insanın duygu ve düşüncelerini anlatmasında kendini ifade edebilmenin ilk adımlarından birisi olmuştur. Bin beş yüzlü yılların ortasından sonra gelişmeye değişmeye başlayan çizgilerin kaderi, o güne kadar hizmetçi ve kölelere has olarak kabul edilmiştir. Ama günümüzde farklılığı, gençliği, neşeyi yani pozitif duyguları bizlere çağrıştırıyor. Ayrıca yer aldığı her yere hayat veren çizgiler her gün karşımıza çıkarak ince, kalın, yatay, dikey formlarıyla ve cıvıl cıvıl renkleri ile bambaşka anlamlar ve çağrışımlar taşıyor. Fakat çizgili desenleri evimizde kullanırken dikkat etmemiz gereken tek nokta küçük odalarımızda yatay değilde dikey çizgilerin olduğu kumaşlar, eşyalar tercih etmeliyiz. Böylelikle odamızı daha ferah göstereceğiz.

Banyolarımıza çok yakıştırdığım siyah ve beyazın muhteşem uyumu ise kendi evimde banyoma adım atar atmaz kendimi huzurlu hissetmeme neden oluyor. Ayrıca banyolarımız için tercih edebileceğimiz siyah ve beyazın muhteşem birleşiminde banyo paspası veya klozet takımı genellikle küçük olan banyolarımıza ferah bir hava katacak.

Uzun ömür ve yıpranmayan eşyalar hepimizin tercihi olabileceği gibi yatak odalarımızda bulunan yataklarımızın koruyucu meleği alez de yatağımızın üzerinde çizgili motifi ile yerini alıyor. Evlerimize adım atmaz bize huzur vermesi ve kendimizi güvende hissetmemizin oldukça önemli olduğu evlerimiz şimdi bizler için en iyi konforu ve ferahlığı sağlayacak biçimde dikey çizgilerle hayat buluyor. Sizlerde evlerinizi daha ferah ve modası hiç geçmeyen çizgili detaylar ile canlandırmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmalısınız.

Genel bir bilgi vermek gerekirse markalar nevresim takımı modellerinde bu yıl ağırlıklı olarak mavi ve tonlarındaki renkleri tercih etmişlerdir. Mavinin hemen her tonunu tek kişilik ve çift kişilik tüm nevresimler de bulabilirsiniz. Bunun haricinde özellikle ağırlık verilen ve bir arada kullanılan renkler şunlardır: Çakıl taşı, buz mavisi ve fildişi; şampanya köpüğü, su yeşili ve cam göbeği; toz pembe, küf rengi, vizon ve ekru; mint yeşili, yavru ağzı ve fuşya; nar çiçeği ve mercan;indigo mavisi ve kehribar. Bu renkler bu yıla damgasını vuran renklerdir.

Desenlerde ise sezonu kış ve yaz olarak ikiye ayırabiliriz. Kış desenlerinde yine önde gelen pek çok marka kar tanesi ve geyikli modelleri tercih etmiş, bunun yanında duvar kağıdı desenlerine de fazlasıyla yer vermiştir. Yine kışlık nevresimlerde tek renk desensiz tasarımlar da kullanılmıştır. Yaz sezonuna baktığımızda ise yatak odasında ılık meltemler estirecek bahar çiçekleri tercih edilmiştir. Minik çiçekli desenler yanında bol yapraklı, büyük ve tek çiçekli desenler de kullanılmıştır. Yine su altı desenleri, balıklar ve denizin derinlikleri yoğun turkuaz renkleriyle birlikte nevresim modellerinde iç açıcı bir hava yaratmaktadır.

Farklılıktan hoşlananlar için evimizin sevimli bireylerinden kedi ve köpek baskılarına da yer verilmiştir. Onların masum ve sempatik bakışlarıyla birlikte nevresim takımı olduğundan daha yumuşak görünebilir. Evinde spor çizgilerden hoşlananlar için çizgili, ekose desenlere ve yazılı tasarımlara da bol miktarda yer verilmiştir. Kalın ve ince çizgili pek çok modelde daha çok mavi, gri ve beyaz tonlar kullanılmıştır. Fanatiği olduğunuz takımların renkleri ve logoları da nevresim çeşitlerinde yerini almıştır. Tercihini her daim sadelikten yana kullananlar da unutulmamıştır. Bu tür nevresimler de renklerinin tonu ve parlaklığıyla göz kamaştırmaktadır. Ayrıca ünlü ressamların tablolarını andıran baskılar da şıklığıyla göz doldurmaktadır. Bu aralar nevresim takımı almayı düşünüyorsanız pek çok çeşitle karşılaşacaksınız.

 

Morun Rahatlatıcı Özelliği İle Huzurlu Dakikalar Sizin

Evlerinize şıklık katan bin bir çeşit ev tekstili ürünü arasından tarzınızı yansıtacağınız en şık ve mevsime ayak uyduran en güzel ürünlerin evinizde yerini aldığı şu sıralar mor rengi de dışlamazsanız evleriniz daha hoş bir görünüm kazanacak. zenginliği, asaleti, lüksü ve ihtişamı çağrıştıran bir renk olan morun  Özellikle açık tonları rahatlatıcıdır. Aynı zamanda çalışma odalarınıza veya dinlenme odalarında yer vereceğiniz mor, hayal gücünü arttırarak size şevk ve ilham verir. Annelerin çocukları için özellikle mor rengi seçmesi bu rengin Konsantrasyonu arttırma özelliğindendir. Çocuklarınız için seçeceğiniz yatak örtüsü üzerinde yer alacak olan papatya, lale veya herhangi bir çiçeğin mor olması hem çocuklarınızın beyin gelişimi hemde dikkati açısından önem arz edecektir. Yatak örtüsüyerine tercih edebileceğiniz mor renk uyku seti de hem huzurlu bir uyku uyumanıza hemde güne hareketli başlamanıza neden olacak.

Mor rengi seven insanlar genellikle, ruhsal dünyası ön planda olan, ağır başlı ve asil ruhlu kişilerdir. Duyarlılıkları fazla olduğu için sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri daha fazladır. İşte tamda bu yüzden ev tekstili ürünlerinde ağırlıklı olarak bulundurmanız gereken renktir. uzmanlarında belirttiği gibi vücuttaki hormonları ve salgı bezlerinin çalışmasını da etkilemektedir. Özellikle sara, menenjit gibi beyin hastalıklarında tedaviyi destekler. Eklem iltihaplarına karşı faydalıdır. Ayrıca, kanı temizler ve akciğer, karaciğer, kalp ve böbreklerin çalışmasını düzenlemeye yardımcı olur. Morun açık tonları olan lavanta, leylak gibi renklerin ilham verici etkileri olduğu için evinizin her köşesinde tercih edebilirsiniz. Hatta banyolarınız da mor rengin zarafetinden nasiplenebilir. Seçeceğiniz banyo paspası veya klozet takımı banyolarınıza ayrı bir şıklık katacak. Dikkatiniz için çalışma odalarında da tercih edilebilir. Beyinsel faaliyetleri ve sanatsal düşünceyi arttıran mor, özellikle çalışma ortamları için uygundur. Ev tekstili ürünlerinizin her birinde bulundurabileceğiniz bu renk çiçek desenleri ile birleşince yatak odanıza, hatta yatak örtünüze ayrı bir şıklık katacak.

Mor renk, açık tonlarda ilham ve güven verici etki gösterirken seçeceğiniz ev tekstili ürünleri ile evinizde daha mutlu vakit geçireceksiniz.

Anneler İçin En Şık Mutfak Önlükleri

Annelerimiz başımızın da mutfağımızın da baş tacı. Onlara değer hiçbir şey bulamadığımız bir gerçek. Ancak, yaklaşan anneler günü için ona güzel bir hediye almak da onu oldukça mutlu edecektir. Bu nedenle hediye aramalarına şimdiden başlamakta fayda var. Evimizin çiçekleri annelerimize evleri ile ilgili bir hediye alabilirsiniz.  İster güzel bir bornoz, isterseniz bir yatak örtüsü alın ama onun yüzünü gülümsetecek ufak bir hediye belki de uzun zamandır ihmal ettiğiniz anneniz için büyük bir mutluluk kaynağı olacak. Bu nedenle hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ufak tüyolar vereceğim. Devamını Oku

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Dayanıklı bir bahçe masası ve oturma grubu seçmekle işe başlayabilir; tarzınızı yansıtan bahçe salıncakları, şezlonglar, minderler, fenerler ve saksılarla hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Hatta dilerseniz bahçede kendi seranızı bile oluşturabilirsiniz.

Renk seçiminde tabii ki özgürsünüz. Beyaz, açık krem, lacivert ve doğal tik renginin bahçe dekorasyonunda şıklığın garantisi olduğunu söyleyebiliriz.

Bahçede Hangi Mobilya Uygun?

Estetik kadar dayanıklılığın da öne çıktığı bahçe mobilyalarında trend her sezon değişebiliyor. Değişmeyen tek şey, ahşabın doğal dokusunun bahçeye çok yakıştığı.

Tercihinizi ahşaptan yana kullanacaksanız, kullanım ömrü 100 yıl olan tik ağacını öneririz. Onun dışında son dönemde bambular, rattanlar, paslanmaz çelikler de bahçede hoş bir doku yaratıyor.

Mobilya ve Aksesuar Seçiminde Küçük Tüyolar

 • Dayanıklı, rahat, kolay temizlenebilen ve sağlıklı bahçe mobilyaları seçin.
 • Bahçe mobilyalarını sık sık temizleyin ve koruyucu kılıflardan kullanın.
 • Mobilya seçiminde tercihiniz tik ağacı ise, sezona girerken zımparalama bakımı yaptırın.
 • Sentetik örgü ya da metal malzemeler için özel temizleme solüsyonlarını kullanın.
 • Tik mobilyalarda yüzeyin pürüzsüz olmasına, rattan mobilyalarda örgünün düzgünlüğüne, alüminyum mobilyalarda ise boyasının elektrostatik olmasına dikkat edin.
 • Nanoteknoloji ürünü, su geçirmez, katlanabilir minderler alın ve kışın iç mekânda saklayın.

Editörün Notu:

Ferforje detaylar özellikle beyazın hâkim olduğu bahçe dekorasyonlarına çok yakışıyor. Bahçe masası, saksı standı ve diğer aksesuarlarda bu şık detaydan yararlanabilir; bahçenizde romantik bir hava yaratabilirsiniz. Benim seçimim, bisiklet formundaki ferforje çiçeklik:)

Perdelerin Evlerinize Etkileri

Perdelerin Evlerinize Etkileri Ev dekorasyonunun en etkili parçalarından biri olan perdelerden bahsetmek istiyorum. Perdelerin dekorasyondaki yeri ve bir evin atmosferindeki etkisi çok büyük. Hatta perdesiz eve ev demem atasözü belki bundan ileri geliyordur. Çünkü bir perdenin bir eve kattığı hareket oldukça yüksek. Bu nedenle perde seçimlerinde çok özenli ve seçici davranmamız gerekebilir. Özellikle evimizde karmaşık renkler varsa veya mekanımız dar, pencereniz küçükse perde modeli de perde deseni de oldukça önemli unsurlar haline geliyor. Bu nedenle bugün size sunduğum bu küçük perde örneğinden yola çıkarak birkaç öneri sunup, bu perdeleri nereden temin edebileceğiniz konusunda birkaç fikir sunacağım. Size sunduğum bugünkü görselde Paris’in Eyfel Kulesi’yle kaplı bu perde modelini evinizin birçok köşesinde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Hem zarif ve şık duran hem de günün trendlerinin yakalayan bu perde modellerini kullanırken çekinmeyin. Devamını Oku

Şık ve Özgün Yatak Örtüsü Modelleri

Şık ve özgün yatak örtüsü modelleri tercih ederek yatak odanıza özgün ve dikkat çekici bir hava katabilirsiniz.

Yatak Örtüsü Nedir?

Yatak örtüsü yatağınızın üzerine sermeniz amacı ile üretilen yatak tekstil ürünlerinden birisidir. Yatak örtüleri genel olarak pek çok renk, ebat ve materyalde üretilmektedir.

Yatak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Yatak örtüsü pek çok amaç ile kullanılan bir yatak tekstil ürünüdür. Yatak örtülerinin avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yatağınızı gün içerisinde tozlanma ve kirlenmeden korur.
 • Siz uyuyana kadar yatağınızı dış etkilerden korur.
 • Yatağınızın daha derli toplu görünmesini sağlar.
 • Sevdiğiniz ve beğenerek aldığınız bir yatak örtüsü odanıza ayrı bir özgünlük ve hava katarak yatak odanızı daha şık ve dikkat çekici bir alan haline getirir.

Yatak Örtüsü Hangi Alanlarda Kullanılır?

Yatak örtüleri herhangi bir yatakta kullanılabilen ürünlerdir. Örneğin; çift kişilik yataklarda kullanılabileceği gibi, tek kişilik yataklarda ve hatta çocuk ve bebeklerin yataklarında da kullanılabilen ürünlerdir. Bu nedenle yatak örtüsü seçerken her zaman hangi ebattaki yatakta yatak örtüsü kullanmak istiyorsanız bunu göz önünde bulundurarak yatak örtüsü seçmeniz gerekmektedir.

Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Severek kullanacağınız bir yatak örtüsü seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 1. Yatak Örtüsünün Yapıldığı Materyali Seçin

Yatak örtüsünü seçerken öncelikle ne kalınlıkta ve hangi materyalden yapıldığını bildiğiniz yatak örtülerini tercih edin. Örneğin kış mevsiminde daha kalın kumaşlardan yapılmış yatak örtüleri kullanırken; yaz mevsiminde daha ince kumaştan yapılmış yatak örtüsütercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır. Aynı şekilde kadife, saten, pamuk, ipek ve daha pek çok kumaş türü içerisinden yaratmak istediğiniz görünüme ve tarzınıza uygun olacak şekilde materyal seçmeniz severek kullanacağınız ve odanızda sizin dokunuşunuzu yansıtacak bir yatak örtüsü seçmenizi sağlayacaktır.

 1. Yatak Örtüsünün Ebadına Karar Verin

Yatak örtüleri daha önceden de bahsettiğimiz gibi pek çok yatak ebadına uygun olacak şekilde farklı ebatlarda üretilen ürünlerdir. Bu nedenle her zaman yatak örtüsü seçerken yatağınızın ebadına uygun bir yatak örtüsü seçmeniz gerekmektedir.

 1. Kaliteli ve Uzun Ömürlü Ürünleri Tercih Edin

Piyasadaki pek çok yatak örtüsü ilk yıkamadan itibaren rengini kaybeden ve eskiyen materyallerden üretilen ürünlerden oluşmaktadır. Bu durumun önüne geçmek ve uzun süre kullanacağınız kaliteli yatak örtüleri satın almak için her zaman kaliteli ürünler satan markaların ürünlerini tercih edin.

 1. Yatak Örtüsünün Modeline, Rengine ve Desenine Karar Verin

Son adım olarak odanızın tarzına uygun bir yatak örtüsü seçmek için yatak örtünüzün rengine, desenine ve modeline karar verin.

Kaliteli, severek kullanabileceğiniz bir yatak örtüsü satın almak içim miraykaya.com tarafından sizlere sunulan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Dilsiz Uşak

Her cebe ve her zevke uygun dilsiz uşak modellerimiz ile sizlerin evlerinin ya da iş yerlerinin baş köşelerine talibiz.

Dilsiz uşaklar evlerde kullanıldığı gibi genel olarak iş yerlerinde kullanılmaları ile bilinmektedir. Hem görüntüleri hem de işlevleri sayesinde iş yerlerinizde kullanabileceğiniz dilsiz uşaklara ceketleriniz, yelekleriniz ya da istediğiniz kıyafetlerin asılarak ütüleri bozulmada muhafaza edebilmenize imkan doğmaktadır. Kullanılan bu tarz aksesuarlar ile daha güzel ve hoş bir görüntü elde edebileceksiniz. Askılıklar ya da diğer alternatifleri arasında düşünüldüğünde dilsiz uşaklar daha güzel görüntüleri nedeniyle tercih edilirler.

Tekli Dilsiz Uşak

Dilsiz uşaklar oldukça fazla ve farklı çeşitleri ile de satış seçeneklerini alıcılarını sunabiliyor. Tek kişilik kullanımlar için yapılmış olan tekli dilsiz uşakları satın alarak siz de daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilsiz uşaklar yapıldıkları malzemeler ve görünümleri sayesinde dekorasyonları tamamlayıcı özelliklere de sahiplerdir.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler neticesinde edinmiş olduğumuz tecrübeler sayesinde her ihtiyacı karşılayacak özellikteki dilsiz uşakların üretimlerini gerçekleştirebiliyoruz. Müşteri memnuniyetini amaç edindiğimiz ticaretimizde bugüne kadar verdiğimiz hizmetler neticesinde sektörde ilk sıralarda yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Özellikle iş yerlerinde kullanılabilecek dilsiz uşakların birbirinden farklı özellikleri bulunabilecektir. Hem yapıldıkları malzemelerin kaliteleri hem de kullanım özellikleri ile dilsiz uşaklar insanlar tarafından sürekli olarak kullanılmaktadır.

Çiftli Dilsiz Uşaklar

Dilsiz uşakların tekli olarak üretilebilmesinin yanı sıra çiftli olarak da üretilebilmektedir. Bu şekilde kendi kıyafetlerinizi asabileceğiniz gibi bir kişilik daha kullanabileceğiniz ayrı bir bölümünüz olacaktır. Dilsiz uşakların kıyafetlerin asılması için kullanılmasının en önemli nedenli kıyafetlerin yapılarını ve ütülerini bozmadan muhafaza edilebilir olmasıdır. Bu şekilde astığınız gömlekleriniz gibi yapılan ütünün oldukça önemli olduğu kıyafetlerinizi sorun yaşamadan asabileceksiniz.

Ahşap Dilsiz Uşaklar

Kullanılan malzemelerin özelliklerine göre özellikle kullanılacakları yerlerde dekorasyonun önemli parçalarından birisi olabilecek dilsiz uşaklar sayesinde daha tarz bir ofise sahip olabileceksiniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan ahşaplardan yapılan dilsiz uşaklar hem uzun süreli kullanılabiliyor olmaları hem de güzel görüntüleri nedeniyle müşteriler tarafından sürekli olarak tercih edilmektedir.

Plastik Dilsiz Uşaklar

Özellikle uygun fiyatları ile tercih edilen plastik malzemeden yapılmış olan dilsiz uşaklar sayesinde de amacınıza ulaşabileceksiniz. Kullanılan malzemelerin plastikten yapılmış olmaları ve genellikle fabrikasyon olarak üretilebilmeleri sayesinde ahşap ferforje dilsiz uşak  oranla daha ucuz olabilirler. Bu şekilde dekorasyon dışında daha çok kullanım odaklı olarak plastik dilsiz uşakları kullanabileceksiniz.

Kapı arkasına asılan askılıklardan, ayaklı askılıklara kadar kıyafetlerin asılması için birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak hem tasarımlarının güzel olması hem de kullanılacak alanların görünümünü olumlu anlamda değiştirebilecek dekorasyon ürünlerinden olan dilsiz uşaklar daha tarz bir görünüm için tercih edilmektedir. Bu nedenle dilsiz uşak kullanımı özellikle ofislerde ve iş yerlerinde daha çok kullanılmaktadır.

 

 

Güneş Kapıdayken Evler Yenileniyor

Yaz kapıda. Her ne kadar yağmurlu günler devam etse de sıcak havalar pencereleri açmamızı sağlıyor bile. O nedenle şimdiden geç kalan bahar temizliklerini ve dekorasyon değişikliklerini yapmak gerekiyor. O kalın yorganlarınızı havalandırıp dolabınızın üst raflarına kaldırmanın tam vakti. Artık ince uyku setinizi alıp yatak örtüsü gibi eşyalarınızı hareketli bir modelle değiştirebilirsiniz. Eğer değişiklik yapmadan duramıyor ya da uzun süredir hiçbir şey yapmıyorsanız bu yaz bahaneniz olsun. Hangi trendi seçeceğiniz sizin kararınız. Klasik modellerle evinize ağır bir hava vermeye devam edebileceğiniz gibi modern çizgileri tercih edip yılın trend renklerini evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Bizim de size yapacağınız bu değişikliklerde ufak birkaç önerimiz olacak. Devamını Oku

Ofis ve Çalışma Odası için Mobilya Seçimi

Günde en az 8 saat çalıştığımızı düşünürsek, ofis ve çalışma odalarımızın konforlu bir şekilde dizayn edilmesi her şeyden önemli. Rahat ve sade dekore edilmiş, sağlıklı bir aydınlatmaya sahip mekânlar çalışmak için idealdir!

Ofis Mobilyaları

Ofis ya da çalışma odanız için ihtiyacınız olan mobilyaları tek tek seçip şık bir kombin yapabileceğiniz gibi; masa, kitaplık, etejer, keson ve sehpadan oluşan çalışma gruplarını da tercih edebilirsiniz.

Ofis Koltukları

Gün boyu çalışmanıza eşlik eden ofis koltukları hem şık hem de ergonomik olmalı. Yükseklik ayarı yapılabilen, döner tekerli, kolçaklı ya da kolçaksız büro sandalyelerinin dışında yönetici koltuğu olarak adlandırılan daha lüks modeller özellikle uzun ve ergonomik sırt yapısıyla sağlıklı bir seçim!

Çalışma Masaları:

Ahşap ve krom malzemeden üretilen, renkli akrilik levhalarla modern bir görünüm kazanan çalışma ve bilgisayar masaları demonte yapıları sayesinde oldukça kullanışlı. Bol çekmeceli bir model seçmediyseniz, sonradan eklenebilir üniteler sayesinde çalışma masanızı farklı raf ve dolap sistemleriyle zenginleştirebilirsiniz.

Etajer ve Kesonlar

Ofis ve çalışma odalarının gizli kahramanları etajer ve kesonlardır. Katalog, dosya, evrak gibi pek çok şeyi depolayan etajerler, taşınabilir kapaklı küçük dolaplardır. Keson ise bilgisayar masalarının altına gizlenen en az 3 çekmeceli ünitelerdir. Sürekli kullanılan mobilyalar olduğu için, alırken çekmece sistemi mutlaka kontrol edilmelidir.

Kitaplık ve Raflar

Çalışma alanınızdaki kitap, dosya, klasör gibi her türlü fazlalığı ortadan kaldırmaya yarayan kitaplık ve raflar ağır yükler taşıyacakları için dayanıklı malzemeden üretilmelidir. Çalışma alanınızda sade ve şık bir tarz yaratmak için ahşap, beyaz ya da siyah cilalı modelleri tercih edebilirsiniz.

Editörün Notu:

Çalışan verimliliğini artıran önemli bir unsur da aydınlatmadır! Ofis ve çalışma odalarında mümkün olduğunca gözü yormayan, gün ışığı veren enerji tasarruflu ampulleri kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Bambu Bornoz Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Uzakdoğu’da yetiştiği bilinen ve anti bakteriyel özelliğe sahip bir bitki olan bambu ağacından elde edilen bornoz takımı kaliteli bornozlar arasında yer almaktadır. Anti bakteriyel özelliğinin yanı sıra; yumuşak tutma, konfor, yüksek yıkama haslığı ve dayanıklılığa sahip olan bu bornozlar, insanın terini emerek, başka bir yandan buharlaştırır.

Dayanılmaz sıcak yaz günlerinde bile kendinizi rahat ve serin hissetmenize olanak tanır. Vücuda yapışmayan bambu bornoz takımı pamuktan dört kat daha fazla bir oranda emilim gücüne sahiptir. Teri emerek buharlaştıran bornoz takımları, oldukça rahat ve kullanışlı ürünlerdir.

Diyet Yapanlara Badem Önerisi

Badem kuruyemiş dünyasının vazgeçilmez çerezlerindendir. Tatlı ve acı olmak üzere 2 çeşidi bulunan badem hem çerez olarak hemde çeşitli tatlıların hazırlanmasında kullanılabilir. Ayrıca badem yağı ve badem unu yapımında da kullanılmaktadır. Bademde bulunan demir, protein, kalsiyum ve B vitamini bademin ne karar yararlı bir gıda olduğunun kanıtıdır. Ülkemizde badem en çok ege bölgesinde yer almaktadır.

Eğer diyet yapmaya başladıysanız, diyet listenizin ilk sıralarında bulunması gerekenlerden biride bademdir. Çünkü badem çok zengin bir protein kaynağıdır. Aynı zamanda sindirim sistemini düzenler ve bağırsakları çalıştırır. Çok kolay bulabileceğiniz ve her yerde yanınızda taşıyabileceğiniz badem diğer tüm kabuklu yemişlerde olduğu gibi kalp ve damar hastalıklarında koruyucu görev almaktadır.

Bu noktada en önemli konu bademi işlenmemiş olarak almanızdır. Satılan işlenmiş, tuzlanmış bademleri tercih etmeyin. Sizin için en uygunu kabuklu badem olacaktır.

Tokluk hissi veren badem bu özelliği ile mükemmel bir ara öğün haline gelmiştir. Ara öğünlerinizde 10 badem sizin yararınıza olacaktır.