Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Ofis ve Çalışma Odası için Mobilya Seçimi

Günde en az 8 saat çalıştığımızı düşünürsek, ofis ve çalışma odalarımızın konforlu bir şekilde dizayn edilmesi her şeyden önemli. Rahat ve sade dekore edilmiş, sağlıklı bir aydınlatmaya sahip mekânlar çalışmak için idealdir!

Ofis Mobilyaları

Ofis ya da çalışma odanız için ihtiyacınız olan mobilyaları tek tek seçip şık bir kombin yapabileceğiniz gibi; masa, kitaplık, etejer, keson ve sehpadan oluşan çalışma gruplarını da tercih edebilirsiniz.

Ofis Koltukları

Gün boyu çalışmanıza eşlik eden ofis koltukları hem şık hem de ergonomik olmalı. Yükseklik ayarı yapılabilen, döner tekerli, kolçaklı ya da kolçaksız büro sandalyelerinin dışında yönetici koltuğu olarak adlandırılan daha lüks modeller özellikle uzun ve ergonomik sırt yapısıyla sağlıklı bir seçim!

Çalışma Masaları:

Ahşap ve krom malzemeden üretilen, renkli akrilik levhalarla modern bir görünüm kazanan çalışma ve bilgisayar masaları demonte yapıları sayesinde oldukça kullanışlı. Bol çekmeceli bir model seçmediyseniz, sonradan eklenebilir üniteler sayesinde çalışma masanızı farklı raf ve dolap sistemleriyle zenginleştirebilirsiniz.

Etajer ve Kesonlar

Ofis ve çalışma odalarının gizli kahramanları etajer ve kesonlardır. Katalog, dosya, evrak gibi pek çok şeyi depolayan etajerler, taşınabilir kapaklı küçük dolaplardır. Keson ise bilgisayar masalarının altına gizlenen en az 3 çekmeceli ünitelerdir. Sürekli kullanılan mobilyalar olduğu için, alırken çekmece sistemi mutlaka kontrol edilmelidir.

Kitaplık ve Raflar

Çalışma alanınızdaki kitap, dosya, klasör gibi her türlü fazlalığı ortadan kaldırmaya yarayan kitaplık ve raflar ağır yükler taşıyacakları için dayanıklı malzemeden üretilmelidir. Çalışma alanınızda sade ve şık bir tarz yaratmak için ahşap, beyaz ya da siyah cilalı modelleri tercih edebilirsiniz.

Editörün Notu:

Çalışan verimliliğini artıran önemli bir unsur da aydınlatmadır! Ofis ve çalışma odalarında mümkün olduğunca gözü yormayan, gün ışığı veren enerji tasarruflu ampulleri kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi