Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Peştamal Bornoz Nedir? Nasıl Seçilmelidir?

Peştamal bornozlar özellikle kullanım kolaylığı ve çabuk kuruma gibi özellikler arayan kişiler için oldukça uygun bornoz modelleridir.

Peştamal Bornozun Özellikleri

Peştamal en eski tekstil giyim eşyası olup Farsçadan gelen bir kelimedir. Peştamalın anlamı ise örten, silinecek hamamda bele bağlanan dokuma anlamına gelmektedir.

Hafiftir ve İnce Yapı Gösterir

Peştamal bornoz oldukça hafif ve ince bir yapı gösterir. Eğer ağır bornozlardan hoşlanmıyorsanız peştamal bornozlar sizlere kendinizi rahat hissettirecek ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Çok Hızlı Kurur

Peştamal bornozlar diğer bornoz türlerine göre çok daha hızlı kuruyan ve çok daha kısa sürede diğer bornozlardan daha fazla su emen yapı göstermektedir. Eğer uzun süre kurumayan bornozunuzdan şikayetçiyseniz peştamal bornoz çok kısa sürede kurulanmanızı ve ardından çok kısa sürede kurumayı sağlayacaktır.

Çok Az Yer Kaplar ve Portatiftir

Özellikle küçük bir evde yaşıyorsanız ya da eşyalarınızın çok yer kaplamasından hoşlanmıyorsanız peştamal bornoz ile bornozunuzun minimum alan kaplamasını sağlayabilirsiniz.

Doğa Dostudur

Peştamal oldukça basit şekilde dokunduğu için katkı maddesi olmadan üretilir ve çevre dostu bir üründür. Eğer kullandığınız ürünlerin çevreye zarar verilmediğinden üretilmesine önem veriyorsanız peştamal bornozlar size uygun bornoz modelleri olacaktır.

Peştamal Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Peştamal bornozlar özellikleri bakımından size cazip geliyorsa bu durumda peştamal bornoz tercih edebilirsiniz. Gerçekten hem kapladığı alanın az olması, seyahat bakımından kolay taşınabilmesi, çabuk kuruması, çok hızlı su emmesi ve hafif bir kumaş olması sebebi ile peştamal bornozlar genel olarak pek çok kişinin bornozunda aradığı özelliklere sahiptir.

Peştamal bornoz modelleri arasında size uygun bir model seçmeniz bornozunuzu uzun süre sıkılmadan, dokusu bozulmadan severek kullanmanızı sağlayacaktır. Peştamal bornoz seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları ve bornozunu seçerken yararlanabileceğiniz önerileri sizinle paylaşalım.

Bornozun Bedenine Dikkat Edin

Pek çok tekstil ürünü gibi bornoz da farklı bedenlere uygun olması için pek çok beden de üretilmektedir. Beden ölçünüze göre bornoz seçmeniz bornozun vücudunuz için ne dar ne de çok geniş olmasını sağlayacak, tam sizin vücudunuza uygun bir bornoz seçmenizi sağlayacaktır.

Peştamal Bornoz Modeline Karar Verin

Pek çok bornoz modeli gibi peştamal bornoz da pek çok farklı modelde üretilmektedir. Peştamal kumaşı kullanıcıların arzuladıkları değişik modellere uygun şekilde modellere aktarılmakta ve ortaya pek çok farklı model çıkmaktadır. Bu modeller şu şekildedir:

  • Uzun Peştamal Bornoz: Ayak bileğinizin hizasında olan peştamal bornoz modelleridir. Eğer uzun bornoz modellerini seviyorsanız bu bornoz modeli sizin için uygun olacaktır. Kış aylarında uzun peştamal kullanmanız vücudunuzu kışın soğuğundan korumanızı sağlayacaktır.
  • Orta Boy Peştamal Bornoz: Diziniz ile ayak bileğiniz arasında bir uzunluğa sahip olan bu peştamal bornoz modelini bornozunuzun ne çok uzun ne de çok kısa olmamasını istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Özellikle sonbahar ve ilkbahar gibi mevsim geçişlerinde orta boy peştamal bornoz kullanımı önerilmektedir.
  • Kısa Boy Peştamal Bornoz: Özellikle yaz dönemindeyseniz ve uzun bornozlardan hoşlanmıyorsanız kısa boy peştamal bornozları tercih edebilirsiniz. Diz ve dizden yukarı uzunluğa sahip olan bu bornoz modeli oldukça hafif ve rahat bir bornoz modelidir.
  • Kimono Peştamal Bornoz: Rahat, pratik ve feminen bir bornoz modeli arıyorsanız kimono peştamal bornoz modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Şapkalı/ Başlıklı/ Kapüşonlu Peştamal Bornoz: Saçlarınızı kurulamak için ekstra saç havlusu kullanmaktan hoşlanmıyorsanız ve pratik bir peştamal bornoz modeli satın almak istiyorsanız bu peştamal bornoz modelini tercih edebilirsiniz. Bu bornoz size hem pratik kullanım hem de şık bir görünüm sağlayacaktır.

Peştamal Bornozunuzun Renk ve Desenini Seçin

Peştamal bornozlar her ne kadar pratik ürünler olsa da görünüm olarak da size hitap edecek bir peştamal bornoz seçmeniz bornozunuzu uzun süre sıkılmadan severek kullanmanızı sağlayacaktır. Pek çok bornoz markası sizlere pek çok renk ve desende peştamal bornoz modelleri sunmaktadır. Bu modeller arasından tercih yaparken sevdiğiniz renk ve deseni seçmenizi öneririz.

Peştamal bornozunuzun renginin solmasından korktuğunuz için renkli bir model satın almak istemiyorsanız bu durumdan kaliteli bir bornoz markasının sizlere sunduğu peştamal bornoz modelini seçerek kurtulabilirsiniz. Böylelikle rengi uzun süre solmayan, istediğiniz renk ve desende peştamal bornozlara sahip olabilirsiniz.

Peştamal bornoz deseni bakımından pek çok bornoz markası sizlere pek çok farklı desen seçeneği sunmaktadır. Klasik peştamal desenini seçebileceğiniz gibi sizlere gizemli ve otantik bir hava katacak uzak doğu desenleri, mandala desenleri, kendinizi çiçek bahçesinde gibi hissedeceğiniz çiçek desenli ve daha pek çok desende peştamal bornozlar üretilmektedir. Bu desenler arasından size en güzel geleni seçerek bornozunuzun hem kullanım hem de görünüm bakımından size hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Kaliteli Peştamal Bornoz Seçimi Yapın

Peştamal bornoz seçimi yaparken kaliteli bir peştamal bornoz seçmeniz peştamal bornozunuzun kısa sürede zarar görmesinin, deforme olmasının ya da renginin solmasının önüne geçmenizi sağlayacaktır. Böyle bir bornoz seçmek istiyorsanız ürünlerin özelliklerini okumanızı ve size dayanıklılık, uzun süre kullanım ömrü imkanı sunan markaların ürünlerini tercih etmenizi öneririz.

Kullanım Amacınıza Göre Peştamal Bornoz Seçin

Bornoz seçerken en son dikkat etmeniz gereken şey kullanım amacınıza göre doğru bir peştamal bornoz seçimi yapmak olmalıdır. Örneğin peştamal bornoz seti satın alabilirsiniz ya da aile peştamal bornoz seti ile eşinizle birlikte kullanabileceğiniz uyumlu bir bornoz seti satın alabilirsiniz. Aynı zamanda bütçenize uygun peştamal bornoz seçimi yapmanızı öneririz. Size sunulan pek çok peştamal bornoz modeli arasından bütçenize uygun, kaliteli bornoz seçimi yapmanız bütçenizi zora sokmadan severek kullanacağınız bir bornoz satın almanızı sağlayacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi