Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Pike Takımı Kullanmanın Avantajları

Pike takımı ince olduğundan fazla yer kaplamayarak yerden tasarruf etmenizi sağlar. İstenildiğinde kışın da içine yorgan ya da battaniye yerleştirilerek kullanılabilir. Rahat ve pratik kullanım sağlar. İnceliği sayesinde özellikle yaz aylarında ferah bir uyku çekmenizi sağlar ve terlemenizi önler. Bu sayede kaliteli bir uykunun sonrasında sabah kendinizi zinde ve enerjik hissedersiniz. Bunun dışında çeşit çeşit desen ve renkleriyle odanızın havasını değiştirerek güzelleştirir.

Pike yaz aylarında en çok tercih edilen yatak odası tekstil ürünlerinden biridir. Pike takımları yastık kılıfı, pike ve çarşaftan oluşmaktadır. Ürün çeşitliliğinin fazla oluşu nedeniyle de oldukça yaygın kullanılmaktadır. Pike ve pike takımları alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Pike takımı ya da pikeler genellikle yaz aylarında kullanıldığı için kumaşının terletmeme özelliği olması gerekmektedir. Kaliteli kumaşa sahip ürünler tercih edilmelidir. Ucuza alınan ve kalitesiz ürünlerin kullanım süresi de kısa olacaktır. Ve ürün ilk yıkamadan itibaren deforme olacaktır. Pike alırken dikkat edilecek diğer bir nokta ise ürün etiketi olmaktadır. Ürün etiketi ürün hakkında bilgi içermektedir. Naylon gibi kalitesiz kumaşa sahip ürünler tercih edildiğinde kısa vadede zarara uğranmış olunacaktır. Pikenin dokunma sıklığı da dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeridir.

Pike takımları yatak örtülerine göre hafif oldukları için kış aylarında da tercih edilmektedir. Yatak odasının dekorasyonuna uygun renk ve modellerde tercih edilebilir. Ürün ve model çeşitliliği fazla olan pike ve pike takımları her zevke ve her bütçeye uygun bulmak mümkündür. Pike ve pike takımı çeşitleri nelerdir? Pike ve pike takımı boy ve en ölçüsüne göre üçe ayrılmaktadır. Bunlar; tek kişilik, çift kişilik ve battal boydur. Bunun dışında güpürlü pike, saten pike, dantelli pike ve fanatik pikelerde mevcuttur. Pike takımı güzel bir hediye alternatifi olabilir. Özellikle çocuklar için çizgi film kahramanlarının yer aldığı pikeler onları çok mutlu edecektir. Çocuklar geniş hayal dünyasına sahiptir. Onların hayalindeki kahramanları pike takımlarıyla buluşturmak oldukça mutlu edici bir davranış olacaktır. Bunun dışında fanatik genç ve çocuklar için de tuttuğu takımın yer aldığı pikeler ve pike takımları da başka bir alternatif olarak düşünülebilir.

Pike temizliğinde nelere dikkat edilmelidir? Pike ve pike takımı ürünleri yıkama esnasında mutlaka yıkama talimatına uygun yıkanmalıdır. Dikkat edilmediği takdirde çekebilir ve yıpranma meydana gelebilir. Çok sıcak su ile yıkamaktan kaçınılmalıdır. Ağartıcı deterjanlar kullanılmamalıdır. Makine ayarı hassas yıkama ya da perde ayarı seçilerek yıkanmalıdır. Kurutma yapılmamalı ve mümkünse ütü de kullanılmamalıdır. Kaliteli bir pike doğru yıkandığı takdirde kullanım süresi de uzun olacaktır.

Yaz ve kış mevsimlerinin vazgeçilmez ince şıklığıdır bornoz. Yorgun bir günün ardından kendinizi şımartabileceğiniz evinizde kendinizi rahat hissedebileceğiniz bornoz seçiminde yeni trendi yakalayarak evdeki huzurun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Düğün mevsiminin yoğun olduğu şu günlerde bornoz takımı ihtiyacınızı karşılarken son trendleri de bilmenizde yarar var. Modası geçmiş bir bornoz takımı ile çeyizinizin görünmesini istemezseniz herhalde. Bornoz seçiminde yılın modası bambu. Kalitesi tartışılmaz pamuklu bornozlar erkek ve kadınlara özel renkleriyle satışa sunulmakta. Renk seçimi ise tamamen sizin zevkinize kalmış. Ancak bu yıl bornoz takımı renk tercihinin üst sıralarından toprak rengi ve pudra hakim. Özel işlemeli güpürlü bambu şeylerin de yine pembe tonları görülmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi