Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Sıvı sabunluklar banyoların en önemli hijyen alanlarından biridir. Malzemelerinizi depo edeceğiniz bu sabunlukların dolu olmasına özen göstermeniz gerekir.Çoğu zaman süs olarak kullanılan sıvı sabunluklar, banyo hijyeni açısından çok önemlidir. Yemek öncesi, sonrası, dışarıdan gelince ya da elleri yıkama ihtiyacı hissedildiğinde sabuna her zaman kolay ulaşabilmemiz gerekir.Bunun için her zaman doldurmaya özen göstereceğimiz bu ürünlerin çalışıp çalışmadıklarını da kontrol etmemiz gerekir. Bir kere bastığınızda avucunuza yeteri kadar ürün gelmeli ve ellerinizi yıkamak için uğraşmamalısınız. Bu açıdan tercih edeceğiniz seramik, cam, plastik ve porselen ürünler bulabilirsiniz.

Birçok sıvı sabun markası pompalı şişelerde kullanılan sıvı sabun ürünlerini sunmaktadır. Bu ürünler son derece kullanışlı olup, banyolarda ilk tercih olarak yer alırlar. Ama banyo setinizdeki sıvı sabunlukları da kullanmanız gerekmektedir.

Duvara Monte Edilenler de Bir Seçenek

Alışveriş merkezlerinde gördüğümüz duvara monte edilen sabunluklar da son yıllarda yaygın hale geldi. Evinizde de isterseniz böyle bir sabunluk tercih edebilirsiniz. Kolayca doldurulan bir haznesi olan bu ürünleri monte ederken bir uzmandan destek almanız gerek. Doğru bir şekilde monte ettikten sonra çok daha pratik biçimde kullanabilirsiniz.

Depolu Sabunluklar Nerede Kullanılır?

Hijyen açısından önemli olan depolu sabunluklar, AVM’ler, okullar, iş yeri ve kalabalık alanlarda tercih edilir. Bu ürünler seçilirken elbetteki en önemli detay sıvı sabun akıtma pompası oluyor. Bu malzemeleri endüstriyel temizlik malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz. Genelde bir hazne vardır ve sabunluklara eşit oranda akıtılır. Büyük mekanlarda tercih edilen bu ürünler genelde endüstriyel kullanıma özel üretilir.

 

Neden Sıvı Sabun Tercih Edilmeli?

Birçok marka, doğal sıvı sabunlar üretmeye başlasa da genel olarak tercih edilen ürünlerde kimyasal oları katı sabuna oranla fazladır. Yani bir sabun aslında ne kadar köpürürse o kadar kimyasal içeriyor demektir. Kullanımı pratik olduğu için tercih edilen sıvı sabunlar, hemen hemen her yerde öncelikli olarak kullanılıyor. Bu ürünleri kullanmak isteyen herkes, sıvı sabunluklar aracılığıyla daha pratik bir şekilde el yıkıyor. Bazı ürünleri (balık, et yağı gibi) yıkamak için katı sabun kullanıldığında sabunda biriken kirler insanı bıktırmıştı. Bu yüzden sıvı sabunun bu tür sıkıntılar yaratma riski de son derece azdır. Çocuklu aileler de çok sık tercih etmeye başlamıştır.

 

 

 

Sıvı Sabun Zararlı Mı?

Sıvı sabunda daha fazla kimyasal vardır. Bu yüzden sıvı sabunluklar içine eklediğiniz renkli ve hoş kokulu olan bu sabunlar çok daha fazla köpürür. Ama bu kimyasallar, kullandığınız market şampuanlarındaki gibidir. Bazı markalar doğal sabunlar üretmeye başlamıştır. Zeytinyağı içeren, paraben içermeyen birçok sabun çeşidi bulmak mümkün olmaktadır. Yani sanıldığı kadar zararlı olmayan bu ürünler güvenle kullanılabilir. Sıvı sabunluklar kullanarak siz de banyo dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi