Ev Tekstili-Banyo-Mutfak-Bebek-Yaşam Alanı-İç Giyim

Banyonuzda bornoz alışverişi yapmak istiyorsanız artık klasik bornozların yerini alan modern modern bornoz seti ve modelleri dikkat çekmektedir.

Ekranda yer alan birçok dizide kıyafetler, gecelikler kadar bornoz seti çeşitleri de dikkat çekmeye başladı. Kullanıcıların ilgisini çeken farklı parçalar, banyodan sonra da şık olma arzusunu doğurdu. Kimi insan kocaman bir bornozun içinde ıslaklığını atarken kimi de bir havluya sarınarak giyinme etabına geçer.

 

 

 

Oysa havluya sarınma olayı artık daha şık! Çünkü büstiyer bornozlarla kadınların beğenisini kazanan dantel ya da işleme detayları, banyolarda adeta kraliyet havası yaşatıyor. Mesela kısa kollu bornozlar, kapüşonlu modeller ve havlular, saç bantlarıyla takım setler özellikle çeyizlerdekiyerini alıyor.

Kadınların en sevdiği detaylardan olan dantel ve güpürlerle süslenen bornozları sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Neden demode seçimlerle içinizi karartasınız ki? Siz de modern ve şık bornozlarla her anınızı şık geçirebilirsiniz.

Klasik Bornozlar Her Evde Olmalı

Her çeyizin demirbaşlarından olan klasik bornoz takımları, her evde olması gereken ürünlerdendir. Havlularla sarınmak işin kolayına kaçmak olsa da, kış aylarında bir bornozun sıcaklığı içine girmek çok iyi hissettirir. Ayrıca misafirleriniz geldiğinde bu takımlarla banyo sonrası temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Havlular da iç çamaşırları gibi kişiye özel ürünlerdir. Başkalarının kullanmaması gereken bu ürünleri kendiniz için ayrı, misafirler için ayrı şekilde planlamanız gerekir. Tekstil açısından zengin olan ülkemizde birçok markanın bornoz setlerini bulabilirsiniz. Ayrıca özel tasarım şık bornozları da kendiniz için alabilirsiniz.

Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Bornozlar buklet adı verilen kumaşlardan yapılır. Bu kumaşların kalitesi, bornozun dayanıklılığını etkiler. Kullanılan kumaş ve dikişlerin cildinizi tahriş edip etmeyeceğini kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı ürünler polar kumaştan yapılmıştır ve bu kumaşlar suyu tam olarak çekmez. Yani kış aylarında ısınmak için giyineceğiniz parçalardan öteye geçmezler. Bu yüzden bornozun buklet kumaştan yapılıp yapılmadığına emin olmalısınız. Ne kadar şık olsa da ilk amacı suyu vücudunuzdan çekmesidir. Pamuk, bambu ve modal kumaşlar da cilde en uygun kumaşlardır. Bu yüzden seçim yaparken bilinçli olmak önemlidir.

 

 

Çocuklara Özel Ürünler Kullanılmalı

 

Yeni doğdukları andan itibaren bebeklere de özel ürünler kullanılır. Bebek havlusu ve bornozu seçiminde bebeğin cildine en uygun kumaş %100 pamuk olan ürünlerdir. Boyasız ve doğal olan bebek bornozlarıyla ilk günden itibaren bebeğin hassas cildi korunabilir. Emicilik ve hassasiyet açısından önemli olan bornoz seçimi, aileler için güvenilir marka olan ürünlerle yapılmalıdır. Kaliteli ürünleri uzun yıllar kullanmanız mümkün olmaktadır.

Banyo dekorasyonunuzla uyumlu renkler tercih ederek havlu ve bornozlarınızı seçebilirsiniz. Farklı renklerdeki el havluları misafirler için tek kullanımlık olarak tercih edilebilir. Bornoz seti tercih edenler için ürünlerimiz her bütçeye uygun olarak satın alınabilir.

 

Related Articles

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi